Закон про “іноагентів” ухвалили в Грузії: під парламентом протестантів розганяють сльозогінним газом

Протести в Грузії. Скріншот: uatv.ua

Парламент Грузії сьогодні, 7 березня, ухвалив у першому читанні закон про “іноагентів”. Напередодні голосування депутатів під будівлею зібралися противники законопроєкту, повідомила громадський діяч Нана Небіерідзе в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“На територію парламенту в’їхала величезна кількість автобусів. Це — ОМОН. Все-таки керівна партія, мабуть, чогось боїться”, — зазначила вона.

Громадська діячка розповіла, що жителі Грузії під час акції протесту скандували “Слава Україні!”.

“Весь проспект Руставелі перекрито. Людей так багато, що навіть яблуку ніде впасти. Загалом цьому проспекту Руставелі не звикати: уже 30 років як голоси грузинів лунають тільки про одне — про свободу і вільне життя для себе, для своїх дітей і для своїх предків, для своїх онуків”, — зазначила вона.

Під час акції почалися сутички між учасниками заходу і силовиками.

“Поліція застосовує сльозогінний газ, а також поливає мітингувальників холодною водою, а зараз ще не літній час. Я хочу наголосити, що люди не йдуть, а навпаки, найближче метро “Руставелі” і площа Свободи переповнені людьми, які приходять на мітинг і відстоюють свою позицію. Ніхто не має наміру йти”, — розповіла про ситуацію на акції протесту Нана Небіерідзе.

За її словами, уряд Грузії зараз дуже наляканий, і тому у громадян країни є великий шанс відстояти свої права.

“Грузинський народ повірив, що нарешті ми заживемо як справжні європейці. У нас був дуже і тернистий шлях до того, щоб дійти до Європи та стати членом Євросоюзу. Ми майже дійшли до нього, разом з Україною, разом і з Молдовою стоїмо на фінішній прямій. Але буквально сьогодні грузинський уряд нас відкинув, можна сказати, на років 20-30 назад. Я впевнена, що ми будемо стояти до кінця”, — заявила Небіерідзе.

Додамо, що за законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу” проголосували 76 депутатів — усі представники керівної партії, проти виступили 13 членів парламенту. Згідно з документом, за аналогією з Росією, у Грузії мають намір створити реєстр “іноземних агентів”, які щонайменше на 20% фінансуються з-за кордону.

Читайте також: Влада робить усе, щоб повернути Грузію під російський вектор, — Мамулашвілі про причини протесту

Прямий ефір