Влада робить усе, щоб повернути Грузію під російський вектор, — Мамулашвілі про причини протесту

Прапор Грузії. Фото: hromadske.radio

Грузинська влада робить усе, щоб Грузія перейшла на російський вектор, і відкрито копіює у РФ закони, зокрема, про іноагентів. Крім того, керівництво країни виступає проти зближення із Заходом. Про це сьогодні, 6 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказала представниця “Єдиного національного руху” в Грузії Нона Мамулашвілі.

За її словами, грузинський уряд робить усе, щоб країна пішла за російським вектором, але грузинський народ вийшов на вулиці, щоб ця ініціатива не пройшла.

“Ми бачимо себе як частину європейської сім’ї. У нас це записано в Конституції, і всі намагання, які сьогодні робить грузинська влада для того, щоб повернути Грузію під російський вектор, не проходять”, — сказала Мамулашвілі.

Вона пояснила, чому саме зараз влада Грузії вирішила ухвалити закон про іноагентів, який уже кілька років діє в Росії.

“Вони дуже поспішають, тому що нам можуть дати статус кандидата до Євросоюзу, а 2024 року в нас будуть вибори. Грузинський уряд уже готується до того, щоб масово репресувати людей, які критикують грузинську владу, відкрито говорять про ті порушення, які робить грузинська влада”, — вважає політикиня.

Мамулашвілі зазначила, що керівництву країни, яке йде до авторитаризму, не подобається, коли його критикують відкрито.

“За цим усім стоїть російський олігарх із грузинським ім’ям, який сидить у тіні й керує цими процесами. І люди, які зараз представлені в парламенті та кажуть, що вони незалежні депутати, і зараз їм спало на думку надати цей закон, просто виконують інструкції Кремля. Їм це потрібно дуже терміново. Їм це потрібно, щоб громадянський сектор, незалежні медіа, всі замовкли або були б репресовані після того, як вони ухвалять цей закон”, — наголосила вона.

На думку політикині, грузинська влада під тиском громадськості не ухвалить закон про іноагентів.

Читайте також: Росіяни і російські гроші в Грузії: інтерв’ю з президентом Саломе Зурабішвілі

Прямий ефір