Захист України від російських ракет — базовий елемент глобальної безпеки, — звернення президента Зеленського

Володимир Зеленський. Скриншот: uatv.ua

Росія застосувала проти України вже понад 3800 різних ракет, але жодна ракета не наблизить державу-терористку до її мети. Підкорення України не буде. І кожна ракета наближає Росію до більшої міжнародної ізоляції, до більшої економічної деградації та до ще чіткішого історичного засудження. Про це заявив президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні до громадян 15 вересня, інформує FREEДОМ.

Президент розповів про зустріч, яка відбулася у Києві, із президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн. Також у столиці на Алеї сміливих була відкрита нова табличка, присвячена фон дер Ляєн.

“Пані Урсула сьогодні вже втретє побувала в нашій державі після 24 лютого. І щоразу її візити відкривають новий етап у зближенні України та Євросоюзу. Ми обговорили всі ключові пункти у наших відносинах. Але зараз хочу особливо відзначити інтеграційне питання, рух нашої держави до повноправного членства в ЄС”, — сказав він.

Зеленський заявив, що хоч би якими були обставини, Україна все одно реалізує кожну деталь домовленостей, щоб відкрити можливість перемовин щодо членства. Вже в листопаді влада має виконати сім рекомендацій Єврокомісії, які були отримані під час здобуття статусу кандидата. Має якнайшвидше розпочатися оцінка Єврокомісією прогресу в інтеграції. А наступного року — вийти й на ясність у головному питанні: коли буде можливість розпочати перемовини щодо членства.

“З українського боку буде зроблено все для цього. І як елементи зближення розглядаємо такі речі, як режим внутрішнього ринку ЄС для України, як поєднання нашої інституційної роботи, наприклад, на митниці — у спільному митному контролі між Україною та країнами ЄС. Вже працюємо заради цього”, — додав глава держави.

Зеленський розповів і про нову й особливо підлу тактику росіян — удари по енергетичній та гідротехнічній інфраструктурі.

“Мета цих ударів абсолютно зрозуміла. Це удари саме по людях, по нормальності життя в Україні. Держава-терорист намагається показати, ніби вона може компенсувати такими ударами боягузтво й бездарність її військових, провал її намагань уникнути санкцій та економічної ізоляції. Ми ж у відповідь маємо показати, що на кожен прояв російського терору буде незмінно жорстка й принципова реакція. Тому й потрібен восьмий санкційний пакет ЄС — ми про це говорили з пані Урсулою. Потрібне й принципове рішення США щодо держави-терориста, юридичне визнання цього статусу, і ми це, до речі, обговорювали нещодавно під час візиту в Київ держсекретаря США Ентоні Блінкена. Обговорюємо це питання й під час контактів з конгресменами”, — розповів він.

Глава держави зазначив, що потрібен прогрес у наданні Україні систем протиповітряної оборони. Є домовленості з певними країнами, дипломати працюють з іншими.

“Хочу підкреслити, що без надання нам достатньої кількості достатньо ефективних систем ППО, які захистять українське небо, Росія й далі відчуватиме безкарність і провокуватиме нові локальні та глобальні кризи. Тож захист України від російських ракет — це справді базовий елемент глобальної безпеки. Загалом підтримка України зброєю, снарядами, фінансами має вирішальне значення для миру у Європі. Що якіснішу підтримку ми маємо, то швидше закінчиться ця війна”, — сказав Зеленський.

Також президент поінформував, що говорив про подальшу підтримку України і з премʼєр-міністром Канади Джастіном Трюдо.

Крім того, нагадав, що була ухвалена резолюція МАГАТЕ з вимогою до Росії припинити всі дії проти Запорізької атомної електростанції на самій станції, на будь-якому іншому атомному обʼєкті в Україні.

“Хоча міжнародні організації часто обмежені у своїх можливостях реагувати, але ми бачимо, що МАГАТЕ чітко визначає джерело радіаційної небезпеки, а саме: російську військову присутність на Запорізькій станції, російські дії проти атомної станції. Тому повна демілітаризація станції, негайне виведення звідти всіх російських військових — це єдине, що може забезпечити виконання цієї резолюції МАГАТЕ. І це теж базовий елемент глобальної безпеки. Поки на ЗАЕС залишаються російські солдати, світ залишається на межі радіаційної катастрофи — гіршої, ніж навіть Чорнобильська. І це спільна відповідальність усіх у Європі та у світі — прибрати російську присутність із території ЗАЕС”, — наголосив Зеленський.

Глава держави подякував всім представникам Державної служби з надзвичайних ситуацій, комунальним службам, будівельникам, працівникам поліції, військовим, місцевої влади, бізнесу.

“Кожному й кожній, хто залучений до ліквідації наслідків російського ракетного терору, хто допомагає тим, хто постраждав від ударів. У Кривому Розі й на Кіровоградщині, у Харкові і в Запоріжжі, у Миколаєві та на Донеччині — в усіх містах і громадах, з яких Росія знущається за допомогою своїх ракет”, — сказав він.

І наостанок президент повідомив, що в місті Ізюмі на Харківщині знайдене масове поховання людей. Необхідні процесуальні дії там уже розпочалися.

“Більше інформації — чіткої, перевіреної — має бути завтра. Завтра ж в Ізюмі будуть журналісти — українські та міжнародні. Ми хочемо, щоб світ знав, що реально відбувається і до чого призвела російська окупація. Буча, Маріуполь, тепер, на жаль, Ізюм… Росія всюди залишає по собі смерть. І повинна за це відповідати. Світ повинен притягнути Росію до реальної відповідальності за цю війну. Зробимо все для цього”, — резюмував Володимир Зеленський.

Читайте також: Що швидше Україна отримає допомогу від демократичного світу, то швидше закінчиться війна, — Зеленський

Прямий ефір