Загрозу українських агентів у Росії недооцінено, — Курносова про ліквідацію колаборанта Іллі Киви

Ольга Курносова. Скріншот: uatv.ua.tv

Такі випадки, як вбивство колаборанта і пропагандиста Іллі Киви, коли українські агенти діють на території Росії, стають несподіваними для російських спецслужб через їхню недооцінку можливостей українських контррозвідувальних органів. Про це сьогодні, 8 грудня, в ефірі телеканалу FREEДOM заявила політична аналітикиня, головна редакторка порталу After Empire Ольга Курносова.

“Усім уже трошки незатишно. Я думаю, що він абсолютно не здогадувався, хоча і говорив, що за ним стежать. Однак, як і раніше, ходив у найближчий лісок записувати свої відео і, загалом, мабуть, недостатньо серйозно ставився до Служби безпеки України (СБУ). Я б на його місці подумала серйозно, бо в школі вчили в книжках, що партизани, які колаборантів знищують, роблять правильну справу. Тому, як то кажуть, собаці — собача смерть”, — сказала вона.

Вона зазначила, що, найімовірніше, охорона в колаборантів, які перебралися в Росію — недостатня. Наприклад, у того ж екснардепа України Віктора Медведчука.

“Усе-таки Кива був набагато активнішим у медійному плані, у всіх пропагандистських шоу виконував піруети, тому й був доволі помітним. Але до кожного “Киви” охоронця не підставиш. Проте якийсь охоронець у нього був, але не доріс Кива, щоб його ФСО охороняла. Кива ніким там не був. Але, з іншого боку, звичайно, є люди рангом нижче, за ними наглядає поліція. Отже, поліції було незручно наглядати за Кивою. Ось так вийшло, що бігав, бігав і добігався”, — каже вона.

Курносова наголосила, що ніхто, хто бере участь у злочинній війні проти українського народу, не повинен почуватися в безпеці.

“Він жив усе-таки в якомусь більш-менш закритому селищі, де периметр сяк-так охоронявся. Зрозуміло, що він не Путін, щоб йому забезпечувати щось вже зовсім таке. Тому, на мій погляд, російські спецслужби недооцінюють можливості українських спецслужб на російській території. Тому так багато відбувається таких подій, несподіваних для них. А якщо ми згадаємо історію з Сєвєромуйським тунелем — це ще набагато потужніша операція, ніж ліквідація Киви, на мій погляд”, — підсумувала Ольга Курносова.

Читайте також: Тіло колишнього нардепа Киви, який утік до РФ, знайшли в Підмосков’ї — подробиці

Нагадаємо, у Підмосков’ї (РФ) 6 грудня було знайдено мертвим одіозного політика Іллю Киву. Інформацію про його смерть підтвердив речник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов, акцентувавши, що така доля чекає на всіх зрадників.

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну колишній народний депутат, переслідуваний за держзраду, жив у Росії. В останні два роки він займався антиукраїнською пропагандою на російському телебаченні.

Прямий ефір