Вибух у найдовшому тунелі БАМ на руку і Бурятії, і Китаю, і Україні — думка

Михайло Притула. Скриншот: uatv.ua

У ніч проти 30 листопада в Північномуйському тунелі загорілася цистерна вантажного поїзда. Українські джерела повідомили, що в тунелі спрацював вибуховий пристрій і за вибухом стоїть СБУ. Диверсія спецслужб на кілька днів зупинила рух тунелем на БАМ, але паралізувати об’їзний маршрут не змогла. На думку військового експерта, полковника запасу Служби безпеки України Михайла Притули, висловлену сьогодні, 3 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ, ця подія є знаковою в багатьох сенсах і вигідна трьом сторонам.

“Це сталося в Бурятії, приблизно за 4 тис. км дороги до Владивостока. Це перший дзвіночок для відділення Далекого Сходу від РФ. Якби я планував цю операцію, якби відмотати назад і намагатися розібратися, як усе сталося, то багато бурятів приїжджали воювати в Україну, приїжджали насильно, їх мобілізовували, мотивація була нульова в багатьох, і багато хто з бурятів потрапляв у полон. Бурят, який потрапив у полон, — це і об’єкт для вербування спецслужбами для можливого подальшого використання. Ми розуміємо це, оскільки мотивація у російських солдатів просто нульова, то вони є хорошим матеріалом для роботи. Деякі буряти могли бути завербовані й надалі використані СБУ для проведення такого заходу, який фактично відокремлює Бурятію від впливу Москви. Це на руку і бурятам, і Україні”, — сказав він.

З іншого боку, за словами експерта, у цьому руйнуванні логістичного ланцюжка зацікавлені китайці.

“Тому що ця територія, яка розташована на схід від цього тунелю, є зоною історичних інтересів Китаю. Це Китай не приховує, про це говорять його державні органи, і в цьому випадку це трохи наближає той період, коли Далекий Схід повернеться туди, куди він повинен буде повернутися — до Китаю”, — пояснив Притула.

І також, уточнив він, це корисно й Україні, оскільки ця дорога, якою везуть снаряди, контейнери з озброєнням із Північної Кореї.

“Ось три країни і три сторони, які зацікавлені абсолютно в цьому заході. Яка з цих позицій спрацювала, я не можу сказати. Але я думаю, що, найімовірніше, це були саме перевербовані буряти, які повернулися з так званої “СВО”, тобто з війни, і яким ця війна не потрібна абсолютно. Звісно, що вони зацікавлені у відділенні Бурятії від Росії, Бурятія може бути дуже багата країна і добре жити. Таким чином вони розв’язують своє територіальне питання. Цілком імовірна ситуація. Шукайте, кому вигідно”, — резюмував Михайло Притула.

Читайте також: Путін — це людина, яка запустила процес завершення Російської імперії — думка

Нагадаємо, у Росії зростає кількість пожеж. Так багато їх не було ще ніколи. На заводах, у житлових будинках, на газопроводах за останній рік стало вдвічі більше, ніж раніше. Надзвичайні події відбуваються на небезпечних підприємствах. Токсичні речовини потрапляють у повітря, ґрунт і воду. І найближчим часом катастроф буде набагато більше, прогнозують експерти. Чому це неминуче і хто заклав усередині РФ бомбу уповільненої дії — розповів кореспондент Максим Урлапов у спеціальному репортажі.

Прямий ефір