Загадили, розграбували та зруйнували всі класи — як російські окупанти знищують школи в Україні (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У загальноосвітній школі селища Архангельське Херсонської області бордові стрічки для випускників 2022 року купили заздалегідь, ще до початку повномасштабної війни. Вони так і залишилися лежати там. Під час окупації Архангельського російські військові практично повністю знищили навчальний заклад. Жоден із педагогів школи не погодився співпрацювати з окупаційною владою, повідомляє FREEДОМ.

Від 24 лютого 2022 року з великої відремонтованої школи зник дитячий сміх, замовк шкільний дзвоник, що збирав учнів на уроки. Російська армія окупувала селище в березні. За словами директорки школи Тетяни Малюжонок, тоді вперше росіяни обстріляли навчальний заклад, а потім влаштували собі нічліжку в підвалі.

Щоб показати, хто тут головний, загарбники зрешетили стіни школи. У будівлі майже не залишилося вцілілих вікон і дверей, понівечені стелі.

“Тільки в грудні ми встановили інтерактивну дошку, класну дошку. Прийшло все на світі. Але сюди влучив снаряд. Ось був ніби мініспортзал. У прохолодну погоду, щоб не вести в двоповерхову будівлю, діти займалися тут”, — розповіла директорка школи.

Також вона показала знищену шкільну бібліотеку.

У пошуках наживи російські військові перерили всі класи, заглядали навіть у дитячі шафки.

“Було закуплено 13 нових ноутбуків і навушників, акустична система, але все це було знищено, коробки залишені, ноутбуки вкрадені. Забрали навіть проєктор. Майже в кожному класі був вогнегасник, зараз їх залишилося кілька, решти немає”, — каже Малюжонок.

Знищений і харчовий блок школи. Незадовго до війни кухню повністю переоснастили. Було закуплено сучасне обладнання для приготування їжі вартістю близько 10 тисяч доларів США.

Перерили російські військові й гараж, де стояв шкільний автобус.

“Акумуляторів немає, бак порожній. Колеса начебто не поспускали”, — сказав водій шкільного автобуса Микола Баланда.

Де їли, там і паскудили — цю характерну особливість солдатів окупаційних військ підкреслюють усі жителі звільнених українських територій. Школа в селищі Архангельське не стала винятком — росіяни загадили всі класи, розповідає директорка.

“Усі відра, які були, заповнені їхніми фекаліями. Тобто люди готували їжу і тут же ходили в туалет. Це не піддається жодній логіці”, — зазначила Малюжонок.

До війни в Архангельській загальноосвітній школі навчалися майже 200 дітей. Зараз вони за партами інших навчальних закладів. Директорка каже, що малеча часто телефонує їй і запитує, коли можна буде повернутися до рідної школи.

Читайте також: Вулиці нагадують декорації до фільму-катастрофи — українці відновлюють деокуповане село Херсонської області (ВІДЕО)

Нагадаємо, як розповів політтехнолог Борис Тизенгаузен, РФ активно займається мілітаризацією дітей шкільного віку. Вчителі проводять уроки “Про важливе” і вкладають наратив, що війна — це нормально, а померти за батьківщину — почесно і правильно.

Прямий ефір