За радянських часів у Білорусі перебувала 81 установка “Тополь-М”: про ядерну мрію Лукашенка розповів Алесін

"Тополь-М": Фото: Vitaly V. Kuzmin/wikipedia

Олександр Лукашенко був проти повернення Росії тих ядерних ракет, які розташовувалися на території Білорусі за радянських часів. Ідеться про 81 установку ракетних комплексів стратегічного призначення “Тополь-М”. Переміщення ядерної зброї на територію Білорусі — давня мрія Лукашенка. Про це сказав незалежний військовий аналітик Олександр Алесін у прямому ефірі FREEДОМ.

“Лукашенко заявляв, що якби була його воля, якби не зобов’язання перед міжнародною спільнотою, він ніколи б не пішов на цей крок [повернення ЯЗ Росії]. Нещодавно він зізнався, що це було зроблено під сильним тиском Єльцина, який погрожував використати політичні та економічні важелі для того, щоб змусити Лукашенка виконати міжнародну угоду про виведення ядерних озброєнь. Увесь час перебування на посту він висловлював жаль, що немає такої зброї. Казав, що якби у нього була така зброя, Захід не робив би проти нього таких жорстких санкцій, не будував би планів щодо його повалення та ізоляції. Тому збулася його мрія”, — прокоментував гість ефіру.

Він вважає, що бажання Лукашенка мати на території Білорусі ядерну зброю продиктовано його страхом втратити владу: він боїться Заходу, насамперед Польщі, а останнім часом — ще й білоруських добровольців, які борються в Україні проти російської армії.

“Він прямо сказав, що побоюється сценарію, коли з території України білоруські озброєні опозиціонери вторгнуться на територію Білорусі, захоплять частину білоруської території, оголосять її незалежною від центру та покличуть на допомогу світову громадську думку, добровольців з усього світу… Зараз усі навчання білоруської сторони відпрацьовують саме протидію такому сценарію”, — пояснює гість ефіру.

Росія, на думку Алесіна, вирішила “виконати мрію Лукашенка” про ЯЗ, відповідаючи на активізацію допомоги Західної Європи, насамперед країн НАТО, Україні.

Читайте також: “Повзуча анексія”: підписання документа про розміщення російської ядерної зброї в Білорусі прокоментував політолог

Нагадаємо, документи про розміщення російської ядерної зброї на території Білорусі підписали міністр оборони Російської Федерації Сергій Шойгу та міністр оборони Білорусі Віктор Хренін 25 травня. Спорудження сховища для російської ядерної зброї має бути завершено до 1 липня 2023 року.

Читайте також: Підписання документа — реалізація заздалегідь спланованого кроку, — експерт про розміщення ядерної зброї в Білорусі

Прямий ефір