Підписання документа — реалізація заздалегідь спланованого кроку, — експерт про розміщення ядерної зброї в Білорусі

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Сьогодні, 25 травня, у Мінську відбулася двостороння зустріч міністрів оборони Білорусі та Росії Віктора Хреніна і Сергія Шойгу. Сторони підписали документ про розміщення тактичної ядерної зброї РФ у Білорусі, пише Reuters. Це вже реалізація підготовленого заздалегідь двома країнами плану. І самопроголошений президент Білорусі Лукашенко вважає, що ядерна зброя допоможе всидіти йому на троні далі. Так прокоментував подію в ефірі телеканалу FREEДОМ білоруський громадський діяч, організатор “Білого легіону” Сергій Бульба. 

Гість ефіру нагадав, що глава Кремля Путін заявив про ухвалене рішення розмістити ядерну зброю на території Білорусі 25 березня. 

“Це знаковий день для білоруського державного будівництва. 25 березня у нас день Білоруської народної республіки, проголошеної в 1918-му році. Путін спеціально дочекався цього дня. Але при цьому всі підготовчі заходи були проведені ними заздалегідь, зокрема й переоснащення літаків Су-25. Усе було проведено заздалегідь. Те саме з “Іскандерами”. І те, що було озвучено нібито, що ми вирішили в перспективі, насправді весь комплекс заходів був уже проведений до цього”, — зазначив Бульба. 

Він акцентував, що російські та білоруські чиновники живуть у своїй реальності. Вони заявляють, що Захід прагне зруйнувати “слов’янську єдність”. 

“В ідеологічній галузі це взагалі жах. Білоруський міністр апелює до того, що не виконується Будапештський меморандум. Але ж його Росія насамперед не виконує. Але в них чомусь усе взагалі перевернуто. Настільки, що вони вже заявляють про те, що Захід хоче зруйнувати слов’янську єдність. Тобто, послухавши це, розумію, що люди живуть у якійсь своїй реальності”, — доповнив Бульба.

При цьому, каже громадський діяч, важливо розуміти, що головна кнопка і можливості запуску ядерної зброї залишаються за Російською Федерацією.

“Так було і за Радянського Союзу, вона була розміщена, але право запуску повністю належало Росії, все координувалося з Москви. Зараз зберігається та сама тенденція. Лукашенка начебто це все тішить, тому що він реально боїться, що все-таки Україна, завершивши звільнення своїх територій, перейде до очищення країни-агресора. Тому і вважає, що загалом ця ядерна зброя йому допоможе всидіти на троні далі”, — зазначив Бульба.

Читайте також: Ядерний тероризм: як Росія використовує Білорусь у своєму шантажі та як на це реагують західні країни (ВІДЕО)

Раніше російський опозиційний політик Дмитро Гудков заявив, що намір президента Росії Володимира Путіна розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі свідчить про те, що він втратив зв’язок із реальністю.

Читайте також: У Білорусі за останній місяць зросла кількість противників розміщення російської ЯЗ, — Вячорка

Прямий ефір