“З Путіним перемовин узагалі жодних бути не може”: позицію країн Заходу оцінив політолог

Путін під час виступу на "Валдаї-2022". Фото: valdaiclub.com

Українські дипломати продовжують працювати і у Франції, і в інших містах Європи та світу, намагаючись переконати партнерів у тому, що Росія зовсім не та країна, з якою за нинішніх умов можна про щось домовлятися і вірити у виконання її обов’язків. Про це сьогодні, 5 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог Максим Джигун.

“Я думаю, що багато країн Європи, зокрема, не розуміють усього контексту, в якому нині Україна і в якій ситуації ми зараз перебуваємо. Наприклад, недавня заява Макрона про те, що потрібно убезпечити Росію і дати їй гарантії безпеки. Виявляється, для країни-терористки, яка обстрілює мирних громадян, ми повинні давати якісь гарантії безпеки. Я думаю, що це просто нерозуміння всієї складності ситуації, нерозуміння того, що з Путіним жодних узагалі перемовин бути не може”, — заявив він.

Але, на думку політолога, визнання Росії країною — спонсором тероризму Парламентською асамблеєю НАТО і Європарламентом додає якогось розуміння і для громадян Європи, і для політичних лідерів.

“І вона стає такою рамкою до неприпустимості перемовин на умовах Росії. Але водночас, я думаю, що деякі політики просто губляться. Вони не бачать всієї повноти ситуації і хочуть простих рішень у дуже складних ситуаціях, якою є війна в Україні. Напевно, Сполучені Штати зі своєю серйозною аналітичною машиною, з постійними консультаціями з українською стороною вони більш-менш розуміють усю повноту тієї реальності, в якій ми живемо. І тому ситуація досить жорстка і безкомпромісна. І тут також робота дуже серйозна в руках наших дипломатів”, — сказав Джигун.

Щодо Німеччини, то, за словами політолога, це країна, яка в певний момент часу пройшла точку неповернення у відносинах із Росією.

“Вони зрозуміли, що це країна, яка не може бути нормальним партнером. І я думаю, що у Франції, по-перше, немає такого обсягу домовленостей з Росією, які були в Німеччині до останнього часу, і вони не так стикалися з цією пропагандистською машиною, нечесною і машиною підкупу. Тому й Макрон досі вірить у те, що він голуб миру і може розв’язувати проблеми. Німеччина може дати консультації Франції про те, якою має бути позиція і чому вона не може бути іншою. Я думаю, що просто Макрон не повністю оцінює всю ситуацію, він не розуміє всіх загроз, які несе Росія для України і для світу, на жаль, уже після дев’яти місяців війни в Україні”, — каже Джигун.

Також політолог прокоментував ситуацію, в якій опинився Путін, зважившись на повномасштабне вторгнення до України.

“По-перше, протягом усіх років перебування Путіна при владі армія розкрадалася, перебувала в дуже жалюгідному стані. Було створено дуже багато окремих груп інтересів, які просто розтягували всі ресурси, які там були. І Путін, очевидно, не дуже-то знав про це. По-друге, працювала пропагандистська машина, в яку почав вірити сам Путін. Він створив її і він став її жертвою. Коли щоденні ролики про те, що росіяни найсильніші, найпотужніші, можуть стерти в радіоактивний попіл хоч Сполучені Штати, хоч іншу будь-яку країну, це вплинуло на настрої і політичної еліти, зокрема. По-третє, звичайно, переоцінив, сподіваючись на те, що українська армія не така серйозна, вона не така потужна. І, очевидно, не було всієї інформації про те, які види озброєння є в України”, — вважає він.

Але найголовніше, на думку політолога, — Путін не оцінив на достатньому рівні морально-бойовий дух усіх українців.

“Якщо не було б такої відсічі проти російської навали і російської війни в українських містах, зокрема на сході і на півдні, ситуація могла б скластися зовсім по-іншому. Тому я думаю, що це низка чинників. Але очевидно, що Путін не починав цю війну для того, щоб за місяць втекти з району Києва, з області, втративши серйозну частину свого угруповання, після цього “приєднати” чотири області України, і одну з них уже втратити, і з загрозою втрати й інших міст, і областей. Я думаю, що це просто гра ва-банк і спроба хоч якось зламати ситуацію, але нічого з цього не виходить”, — підсумував Максим Джигун.

Читайте також: “Рано чи пізно вони будуть”: перспективи перемовин України та РФ оцінив політолог

Нагадаємо, за словами державного секретаря США Ентоні Блінкена, Сполучені Штати не спостерігають інтересу Росії до змістовної дипломатії заради закінчення війни в Україні.

Прямий ефір