Шевченко: Євробачення-2023 може пройти у гібридному форматі – в Україні та інших країнах

Україна розпочала підготовку до проведення Євробачення-2023 одразу після оголошення перемоги Kalush Orchestra цього року. Місто, в якому проводитиметься конкурс, визначається зазвичай восени, тому час ще є. Про це розповів заступник міністра культури та інформаційної політики України Тарас Шевченко.

Він зазначив, що Європейській мовній спілці подано всі документи, було вказано міста, в яких може відбутися Євробачення-2023 в Україні.

“Те рішення, яке було ухвалене (про перенесення Євробачення до Великої Британії, — ред.), ми вважаємо, воно передчасне і не враховує той фактор, що, по-перше, Україна абсолютно законно виграла та отримала право на проведення Євробачення в Україні; по-друге, мені здається, це несправедливо щодо країни, яка зараз бореться у війні”, — зазначив Тарас Шевченко.

На його думку, ймовірність проведення Євробачення наступного року в Україні є досить високою.

“Провести ми точно можемо, вміємо і вже неодноразово проводили”, — сказав заступник міністра.

Наразі переговори та дискусії з організаторами конкурсу продовжуються, зі свого боку українська сторона робить все, щоб Євробачення наступного року провели в Україні.

“Тобто всі роботи з нашого боку продовжуються в тому ключі, в якому вони мають бути на цьому етапі — на етапі червня місяця, за 11 місяців до проведення. Але зараз, звичайно ж, найважливіше — це остаточне рішення Європейської мовної спілки”, — повідомив Тарас Шевченко.

Він додав, що можливі варіанти гібридних форматів проведення одразу в кількох країнах.

“З нашого боку вони точно можливі та допустимі”, — заявив заступник міністра.

Читайте також:

“Росія хоче знищити Україну фізично”: Боррель підтвердив, що ЄС продовжить надавати військову допомогу ЗСУ

Україна завоювала розум та почуття європейського народу, але інтерес до країни спадає – нардеп

Прямий ефір