Європейські компанії, які пішли з Росії, — це лише верхівка айсберга: економіст — про майбутнє регіонів РФ

На сьогодні загальний обсяг безробіття у Росії становить близько 10% від працездатного населення. І це досить багато. Про це в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA розповів член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

За його словами, проблема в тому, що ті європейські компанії, які були на російському ринку і які пішли з Росії, а це понад 1100 компаній, — це була лише верхівка технологічного айсберга.

“Насправді чимало підприємств, зокрема й у російській глибинці, забезпечували коопераційні зв’язки з цими складальними компаніями, працювали з коопераційних зв’язків, працювали суміжниками. Тобто треба розуміти, що як тільки йде ця вершинка, миттєво вся ця піраміда руйнується. І в цьому є досить серйозна проблема, особливо якщо ми говоримо про підприємства, що розташовані в російській глибинці, і є містоутворювальними підприємствами для тих чи інших дрібних містечок”, — сказав Пендзин.

Експерт пояснює, що якщо, наприклад, у Москві, Санкт-Петербурзі для людини є як альтернатива постаратися знайти роботу на інших підприємствах, яких досить багато в цьому регіоні, то в глибинці ситуація інша. Там містоутворювальні підприємства формують не лише заробітні плати та зайнятість для людей, які працюють на цих підприємствах, а й весь комплекс підприємств, які забезпечують послугами тих людей, які заробляють на цих компаніях.

“Тому, щойно підприємство містоутворювальне припиняє роботу, автоматично у пошуках роботи починають активно вивільнятися ті люди, які забезпечують послугами людей, які працюють на цих компаніях. Іншими словами, весь містоутворювальний бізнес дуже серйозно впливає і на формування місцевих бюджетів, і на зайнятість у регіоні. Якийсь час, звісно, місцеві бюджети активно підтримуватимуть виплати людей. Це буде протягом 3 місяців. Але потім у разі неможливості знайти робоче місце ми будемо свідками міграції з містечок цих невеликих у ті місця, де ще теоретично можливо знайти роботу. А це великі мільйонники”, — каже Пендзин.

Тому в цій ситуації регіони, які ще працюють, незабаром стануть дотаційними й регіонами, в яких буде досить високий рівень падіння економічного розвитку, резюмував економічний експерт.

Нагадаємо, військовий експерт Роман Світан в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA оцінив терміни запуску в Україні заводу з виробництва 🇹🇷 безпілотників Bayraktar у півроку.

Чехія підтримує повну заборону на видачу шенгенських віз росіянам

На Луганщині росіяни замість розмінування огороджують багатоповерхівки стрічками — Гайдай

Читайте також: Сумніваюся, що буде одностайне схвалення: експерт — про заборону від ЕС у видачі віз росіянам

Прямий ефір