Чехія підтримує повну заборону на видачу шенгенських віз росіянам

Глава Міністерства закордонних справ Чехії Ян Липавський підтримав повну заборону на видачу шенгенських віз громадянам країни-агресора РФ. Про це повідомляє Novinky.cz.

Ліпавський заявив, що Чехія порушує це питання на зустрічах у Брюсселі як на рівні міністрів закордонних справ, так і серед прем’єр-міністрів. Дипломат зазначив, що його держава прагне скоординованого підходу всіх країн-членів ЄС.

“Ми першими пішли на це і намагаємось пояснити нашим партнерам, що це виправдано та ефективно. Під час російської агресії не може бути й мови про звичайний туризм громадян РФ”, – сказав він.

Глава чеського МЗС уточнив, що країна ще 25 лютого заборонила видачу віз громадянам Росії через повномасштабне вторгнення в Україну. Пізніше таке рішення було ухвалено і щодо громадян Білорусі.

“Як уряд ми переконані, що призупинення видачі віз пересічним громадянам РФ дасть чіткий і прямий сигнал місцевому суспільству про те, що західний світ не збирається терпіти агресію з боку російського режиму та ненависницьку риторику, яка спрямована проти вільних демократичних країн, які нічим не загрожують Росії. Громадяни цих країн мають усвідомити, що така войовнича політика має наслідки”, – заявив міністр.

Нагадаємо, Росія повідомила США про тимчасове виведення своїх об’єктів з-під інспекційної діяльності за Договором про заходи щодо подальшого скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь, повідомляють у Міністерстві закордонних справ РФ. При цьому Кремль уже пригрозив Вашингтону вжити заходів у разі спроб відновити інспекційну діяльність. Офіційний представник генсека ООН у відповідь на таке рішення РФ заявив, що Росія та США мають дозволити інспекторам повернутися до роботи у межах дотримання договору.

Хлань — про ситуацію на Херсонщині: “референдуму” не буде, росіяни тікають з області

Дубовик: Нейтралітет південноафриканських країн для України – це вже добре

Читайте також: Що змінить постачання Україні високоточних американських ракет ATACMS

Прямий ефір