Сумніваюся, що буде одностайне схвалення: експерт — про заборону від ЕС у видачі віз росіянам

У рамках цілого Європейського Союзу немає такої норми, щоб росіянам заборонити видавати короткострокові візи, але в межах кожної країни це можна регулювати. Про це в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA заявив політолог Борис Тізенгаузен.

“Я, чесно кажучи, сумніваюся, що буде одностайне схвалення. Річ у тому, що нам і не потрібне одностайне схвалення, достатньо, щоб країни, які межують з Росією, позакривали просто, припинили видавати візи росіянам, і тоді вкрай ускладнюється логістика прибуття до Європейського Союзу”, — зазначив він.

Він наголосив, що Естонія підготувала проєкт документа на рівні всього Європейського Союзу про те, щоб призупинити видачу віз росіянам. Фінляндія не припинила видавати візи росіянам, але у 50% випадків жителів РФ одержують відмови, крім того, для отримання віз — великі черги.

“Заборона в’їзду росіян до Європейського Союзу — це загалом благо для самого Європейського Союзу, бо ні дня не минає, щоб якийсь агресивний росіянин десь на курорті, в готелі або в столиці однієї з європейських держав не почав кричати Путін, Росія тощо”, — сказав Тізенгаузен.

Він додав, що деякі країни, як-от Латвія, Естонія, змогли запровадити обмеження, Фінляндія рухається до цього, а от у Німеччині та Франції через російських лобістів не підуть на такий крок.

“Міняти вони можуть все чудово, кожна європейська держава в межах кожної своєї країни, але просто не хочуть. Ми чудово розуміємо, що ніхто не відмовиться, наприклад, від російських грошей, які вони залишають”, — вважає експерт.

Політолог додав, що є такі правителі, які не хочуть втрачати мільярди та ніколи не підуть на такі заходи.

Нагадаємо, військовий експерт Роман Світан в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA оцінив терміни запуску в Україні заводу з виробництва 🇹🇷 безпілотників Bayraktar у півроку.

На Луганщині росіяни замість розмінування огороджують багатоповерхівки стрічками — Гайдай

По Нікопольському району агресор РФ випустив 120 снарядів із “Градів”: 2 загиблих, 7 поранених

Читайте також: Як змінилося ставлення до Росії під час війни? Розмова із соціологом Головахою

Прямий ефір