В Україні можуть запустити виробництво безпілотників Bayraktar — військовий експерт

Завод із виробництва турецьких безпілотників Bayraktar можуть побудувати в Україні за пів року. Зокрема, йдеться про виготовлення бойових дронів Bayraktar Akinci з українськими двигунами. Такою думкою поділився полковник запасу, військовий експерт Роман Світан в ефірі марафону “FREEДОМ” на телеканалі UA.

“За пів року можна запустити завод з виробництва практично будь-якої техніки такого рівня. Швидше за все це буде завод великовузлового збирання, а деякі комплектуючі частини будуть українського виробництва. Якщо на заводі не вироблятиметься сам Bayraktar, тоді процес буде налаштований на бойові дрони Akinci. При виготовленні будуть використовувати українські двигуни АІ-450”, — сказав він.

Бойовий дрон вагою у п’ять тонн з максимальним бойовим навантаженням 1350 кг, за словами Світана, може перебувати в повітрі до 24 годин при висоті 12,2 км.

“Найголовніше, що Bayraktar Akinci може нести керовані ракети класу “повітря-повітря”, також турецькі керовані авіабомби або ракету SOM з дальністю у 275 км. Якщо безпілотники будуть вироблятися в Україні, це допоможе відновити наші повітряні сили на полі болю”, — наголосив експерт.

Нагадаємо, у Білому домі прокоментували вибухи на військовому аеродромі у Новофедорівці у тимчасово окупованому Криму. Спікер Білого дому Карін Жан-П’єр заявила, що США підтримують зусилля України щодо захисту свого суверенітету та територіальної цілісності.

Зеленський: Світ починає визнавати помилку, здійснену з Кримом у 2014 році

Україні варто висунути звинувачення проти Amnesty International — Андрій Піонтковський

Читайте також: “Масяня” та війна в Україні: інтерв’ю з мультиплікатором Олегом Куваєвим

Прямий ефір