Європа розширює військове виробництво, щоб допомогти Україні та поповнити свої арсенали, — політолог

Снаряды 155-го калибра. Фото: ap.org

Європейські країни усвідомили проблему нестачі військових ресурсів, зокрема артилерійських снарядів, і вживають заходів щодо збільшення військового виробництва для допомоги Україні та зміцнення власних арсеналів. Про це сьогодні, 18 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог Володимир Фесенко.

“На цей момент, на жаль, європейський ВПК (військово-промисловий комплекс, — ред.) не готовий повною мірою замістити американців. І в Європі усвідомили цю проблему, — ще наприкінці 2023 року було ухвалено рішення про розширення військового виробництва на рівні окремих країн”, — сказав він.

Як він зазначив, зокрема, у Німеччині будуються нові заводи з виробництва артилерійських снарядів.

“Також вони ухвалили рішення про модернізацію збройних сил у цілій низці європейських країн. Вони зрозуміли, що, на жаль, не готові до такої масштабної та інтенсивної війни, яка триває зараз в Україні, і тому вони будуть розширювати військове виробництво і для того, щоб допомогти Україні, і для того, щоб поповнити свої арсенали”, — наголосив Фесенко.

За його словами, одна з причин, чому наприкінці 2023 року скоротилося постачання боєприпасів з Європи для України, тому що виявилися вичерпані арсенали.

“Ті вільні партії зброї, боєприпасів, які були у 2022 році, більша їхня частина була передана Україні, а нову необхідно виробити, тому потрібен час. За різними оцінками, щодо артилерійських снарядів на необхідний рівень для достатньої підтримки України і Штати, і Європа вийдуть до кінця 2024 року. Але цей процес, я думаю, продовжиться у 2025 році”, — резюмував Володимир Фесенко.

Читайте також: Більше боєприпасів, інвестицій і розробок: Європа активно посилює обороноздатність (ВІДЕО)

Нагадаємо, до кінця 2025 року Євросоюз планує збільшити потужність виробництва боєприпасів до 2 млн снарядів на рік. Єврокомісія обрала 31 проєкт, щоб допомогти європейській промисловості збільшити виробництво боєприпасів. Проєкти профінансують на 513 млн євро з бюджетів ЄС і Норвегії.

Прямий ефір