Євромайдан, “золото” українських біатлоністок: головні події країни в 2013 році (ВІДЕО)

Фото Укрінформ

Відмовою української влади від підписання Угоди про асоціацію з ЄС запам’ятався жителям нашої країни 2013-й рік. Як результат, люди вийшли на протест, який переріс в Євромайдан. Також у цьому році пильну увагу громадськості викликали протести у Врадіївці. А українські біатлоністки радували країну золотими нагородами.

Про це розповідаємо у новому випуску документального серіалу “30 років Незалежності” на телеканалі UA.

52 лютого – так називали 23 березня в Києві. Такого снігопаду не було вже 30 років. Головними аксесуарами весни несподівано стали лопата і сноуборд.

Незважаючи на снігові рекорди, з зимовими видами спорту України традиційно не щастить – наприклад, останнє “золото” на зимовій Олімпіаді було в 94-му. Але в 2013-му році виявляється, що українки стріляють краще за всіх. Біатлон тепер – національна гордість. На чемпіонаті світу “золото” виграла Олена Підгрушна. У кубку світу “золото” відразу у всієї команди – Олена Підгрушна, Юлія Джима, Валя і Віта Семеренко. У тому ж складі через рік вони виграють сочинську Олімпіаду.

“Гаразд, давайте серйозно. Ось хто сьогодні до півночі готовий вийти на Майдан? Лайки не рахуються. Тільки коментарі під цим постом зі словами “Я готовий “. Як тільки набереться більше тисячі, будемо організовуватися”, – цей пост журналіста, активіста СтопЦензури Мустафи Найєма вважається точкою відліку Євромайдана-2013. Після цього на площу дійсно вийшли люди.

Пост Найєма з’являється після раптового рішення уряду Азарова призупинити асоціацію з ЄС. Її готували роки і мали підписати через тиждень.

Але тепер Азаров пояснює, що Росія і її альтернативна організація співпраці – Митний союз – фактично шантажують Україну. Асоціація передбачає посилену торгівлю з ЄС – і Росії це не підходить.

“У 2013 році різко активізувалася Росія, особливо восени 2013-го року, і тоді, за різними даними, Путін фактично викрутив Януковичу руки, він його змусив відмовитися від підписання угоди про асоціацію”, – говорить політолог Володимир Фесенко.

Ті, хто чекав асоціації, розуміють лише одне – “Європа відсувається”.

Більше про головні події року дивіться у відео.

Прямий ефір