Єврокомісія виділить Україні 21 млн доларів для відновлення інфраструктури

Фото: Укринформ

Європейська Комісія надасть 21 мільйон доларів Програмі розвитку ООН (ПРООН) для розчищення завалів та відновлення критичної інфраструктури в Україні. Про це повідомили на офіційному сайті представництва ЄС в Україні.

Кошти також будуть використані для виявлення та усунення невідкладних екологічних загроз та ремонту, відновлення та/або придбання стратегічних елементів інфраструктури для постраждалих районів.

У повідомленні уточнили, що мова йде про трансформатори, теплові пункти, водяні насоси, труби тепло- і водопостачання, системи знезараження води та обладнання для постачання відновлюваної енергії.

“Швидкий ремонт критичної інфраструктури в районах, що постраждали від війни, є першочерговим, особливо в умовах, коли насувається зима. Цей проект спрямований на відновлення об’єктів електро- та водопостачання, а також теплопостачання. Ми повинні працювати з урядом та місцевою владою, щоб прискорити зусилля щодо відновлення”, – сказала виконувачка обов’язків Постійної представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані.

Вона додала, що проект із відновлення необхідний, зокрема, для районів, де проживає велика кількість внутрішньо переміщених українців або сімей, що повертаються додому.

Глава Представництва ЄС в Україні посол Матті Маасікас зазначив, що забезпечення благополуччя українського народу є вкрай важливим для ЄС.

“Наша підтримка українського народу перед агресією Росії — непохитна. Майбутній зимовий сезон буде суворим, і ми маємо зробити все можливе, щоб переконатися, що у людей є працююча інфраструктура”, – наголосив він.

Проект також спрямований на забезпечення відповідності відновлюваної комунальної інфраструктури стандартам та вимогам ЄС.

Нагадаємо, народний депутат України, голова Постійної делегації України в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв в ефірі марафону FREEДОМ на телеканалі UA заявив, що Україна довела Альянсу: вона не тільки може увійти до пояса безпеки для Європи, але й зробить великий вклад.

Генсек НАТО підтвердив участь у саміті Кримської платформи

Майже за 6 місяців війни в Україні розрив між риторикою та реальністю зростає — чи піддасться Європа на шантаж Росії

Читайте також: Десятки тисяч українців допомагають окупантам якнайшвидше забратися з України: експерт — про партизанський рух

Прямий ефір