Єврокомісія готує позитивний висновок щодо заявки України на вступ до ЄС – Politico

Європейська комісія планує у своєму висновку за заявкою України на вступ до Європейського Союзу рекомендувати надати їй статус кандидата на членство. Про це повідомляє Politico із посиланням на власні джерела серед обізнаних чиновників та дипломатів.

Обговорення між єврокомісарами відбулося після візиту до Києва президент Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн у суботу, 11 червня.

Співрозмовники видання кажуть, що в ЄК добре усвідомлюють ціну, яку зараз платять українці, а також розуміють необхідність подати лідерові країни-агресора РФ Володимиру Путіну потужний сигнал, що він не має шансів повернути Україну у свою “сферу впливу”.

За словами чиновників та дипломатів, три країни ЄС поки що виступають проти надання Україні статусу кандидата на даному етапі. Вони припускають, що на саміті лідерів деякі можуть посісти позицію про надання Україні кандидатства з певними умовами або запропонувати альтернативу для надання такого статусу. При цьому прихильники нашої держави запевняють, що будь-яке відтермінування буде деморалізуючим ударом для українців.

Нагадаємо, голова Служби забезпечення діяльності Кримської платформи Марія Томак в інтерв’ю розповіла, чим сьогодні займається Кримська платформа.

Битва за Донбас увійде в історію Європи як одна з найжорстокіших – Зеленський

Подоляк розповів, за яких умов можуть розпочатися переговори між Україною та РФ

Читайте також: Єдиним варіантом швидкої доставки зерна на світовий ринок залишається деблокада портів України — експерт

Прямий ефір