ЄС не фінансуватиме будівництво стіни на кордоні з Білоруссю (ВІДЕО)

Фото з сайта sb.by

Європейський Союз не буде відгороджуватися стіною від Білорусі й не буде фінансувати її будівництво.

Про це за підсумками дводенного саміту ЄС заявила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє кореспондент UA.

Водночас ідею відгородитися від Білорусі бар’єром підтримали сусідні з нею країни – Польща, Латвія і Литва. Цим країнам на саміті пообіцяли надати фінансову підтримку, а також посилити охорону зовнішніх кордонів ЄС. Лідери Євросоюзу також обговорили гуманітарну ситуацію на польсько-білоруському кордоні, де загинули вже дев’ятеро осіб.

“Ми дуже стурбовані ситуацією на кордоні з Білоруссю. Ми розглядаємо поведінку білоруського уряду як гібридну атаку. Життя навіть однієї людини не може бути використане для розв’язання політичних питань. Міграція є інструментом для чинення тиску на Європейський Союз. Ми, зі свого боку, продовжимо тиск на режим Лукашенка”, – зазначила глава Єврокомісії.

Польща, Литва і Латвія останніми місяцями фіксують посилений потік нелегалів, що намагаються через Білорусь потрапити на територію ЄС. В Євросоюзі звинувачують Білорусь у тому, що саме вона створила хаос поблизу кордонів ЄС, оскільки не пускає назад нелегальних мігрантів з країн Близького Сходу й Африки, які намагаються потрапити до ЄС, але отримують відмову.

Нагадаємо, суд у Білорусі засудив 32-річного громадянина України до трьох років виправної колонії загального режиму за участь в акціях протесту в Мінську після президентських виборів 2020 року.

Читайте також: Україна буде в новій хвилі розширення ЄС, – Кулеба (ФОТО, ВІДЕО)

Прямий ефір