ЄС надасть Україні до 9 млрд євро у рамках нової макрофінансової допомоги

AP

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн анонсувала нову макрофінансову допомогу Україні на суму до 9 млрд євро.

“Ми пропонуємо для України нову виняткову макрофінансову допомогу до 9 млрд євро у 2022 році”, – заявила голова Єврокомісії у Брюсселі 18 травня. Вона пояснила, що ці кошти будуть виділені на короткострокову перспективу для “нагальних потреб, щоб підтримати уряд та державний бюджет” нашої держави.

Урсула фон дер Ляєн також оголосила, що Євросоюз керуватиме процесами реконструкції повоєнної України, що ґрунтуються на принципах поєднання інвестицій з реформами.

“Ми повинні думати про завтрашній день у контексті більш об’ємних зусиль, спрямованих на реконструкцію (України). ЄС має відповідальність і стратегічний інтерес у тому, щоб очолити ці зусилля з реконструкції. Сьогодні ми розробили принципи, як створити такі можливості, таку платформу. Принципи реконструкції мають поєднувати інвестиції та негайні реформи”, – пояснила президент Єврокомісії.

Вона висловила впевненість, що “з часом така комбінація реформ та інвестицій підтримуватиме Україну в її просуванні на європейському шляху”. За її словами, “це дуже важливо для процесу вступу (у ЄС)”.

Для реалізації ініціативи затвердять план, у якому будуть відображені потреби, визначені Україною.

“План буде спрямований на ключові сфери реформ, такі як антикорупційні, адміністративні можливості, верховенство права, незалежність судової системи. І, звичайно, має бути надійно закріплений зелений та цифровий перехід і фундаментальні європейські цінності”, – зазначила Урсула фон дер Ляєн.

Глава Єврокомісії наголосила, що ЄС не єдиний зробить свій внесок у ці зусилля.

“Тому, як частину цього плану, ми пропонуємо платформу реконструкції, платформу, яку очолять спільно Україна та Європейська комісія та яка збере разом вклади держав-членів, фінансових донорів, міжнародних донорів, міжнародних фінансових інституцій та інших партнерів-однодумців. Мета цієї платформи – домовитись про напрямок розвитку та гарантувати максимум синергії всіх зусиль. Ці інвестиції допоможуть Україні стати сильнішою, стійкішою після руйнувань, яких завдала путінська армія”, – уклала вона.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс заявила, що Лондон “зараз розглядає” ідею створення міжнародного кримінального трибуналу над лідером країни-агресора РФ Володимиром Путіним та іншими представниками російського керівництва через війну проти України.

Президент Франції Емманюель Макрон у телефонній розмові 17 травня підтвердив своєму українському колезі Володимиру Зеленському, що заявку України на членство у Європейському Союзі розглянуть на засіданні Євроради у червні

Замглави фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA розповіла, що Україна розраховує скористатися програмами ЄС ще до вступу до Союзу

Читайте також: Готуємось до деокупації та подальшої реінтеграції Кримського півострова, — Ташева (ВІДЕО)

Прямий ефір