Макрон підтвердив Зеленському, що заявку України на членство в ЄС розглянуть у червні

Президент Франції Емманюель Макрон у телефонній розмові 17 травня підтвердив своєму українському колезі Володимиру Зеленському, що заявку України на членство у Європейському Союзі розглянуть на засіданні Євроради у червні. Про це повідомляється у прес-релізі на сайті Єлисейського палацу.

Глави держав обговорили ситуацію в Маріуполі, який оточили військові країни-агресора РФ, зокрема процес евакуації людей з металургійного комбінату “Азовсталь”. Французький лідер “підтвердив повну рішучість реагувати на всі прохання про підтримку з боку України, зокрема щодо оборонної техніки, палива, гуманітарної допомоги, економічної та фінансової підтримки, а також боротьби з безкарністю”.

Макрон заявив, що Франція далі постачатиме зброю, і ці обсяг цих постачань  збільшиться найближчими тижнями. Те саме стосується постачання гуманітарної допомоги.

Президенти також говорили про гарантії безпеки, які Париж може надати Києву, щоб забезпечити суверенітет і територіальну цілісність України, а також можливі шляхи вирішення проблеми експорту українського зерна.

Нагадаємо, надзвичайний та повноважний посол, в. о. міністра закордонних справ України у 2009 році Володимир Хандогій в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA висловив думку, що РФ скористається своїми можливостями, щоб “нейтралізувати, або переінакшити рекомендації” ООН, спрямовані на захист та взаємодопомогу державам перед потенційною загрозою.

Нагадаємо, замглави фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA розповіла, що Україна розраховує скористатися програмами ЄС ще до вступу до Союзу.

“Л/ДНР” — не єдині: як, де і навіщо Росія спонсорує сепаратизм

МАГАТЕ спрямує на Чорнобильську АЕС місію з безпеки найближчими тижнями

Читайте також: У Міноборони України спростували заяву спікера Держдуми РФ про заборону обміну бійців “Азова”

Прямий ефір