Велика Британія виступає за трибунал для Путіна – глава британського МЗС

Міністр закордонних справ Великої Британії в інтерв’ю Times Radio заявила, що Лондон “зараз розглядає” ідею створення міжнародного кримінального трибуналу над лідером країни-агресора РФ Володимиром Путіним та іншими представниками російського керівництва через війну проти України. Про це повідомляє Liga з посиланням на The Guardian.

“Ми чітко розуміємо, що Путін і всі ті, хто стоїть за жахливими воєнними злочинами, які скоюють в Україні, мають бути притягнуті до відповідальності, і ми дуже тісно співпрацюємо з міжнародним кримінальним судом (у Гаазі)”, – розповіла глава британського МЗС.

Вона нагадала, що Велика Британія відправила в Україну експертів, щоб допомогти зібрати докази – від опитувань свідків до відеозаписів.

“Ми хочемо забезпечити найефективніше судове переслідування тих, хто вчинив ці жахливі воєнні злочини, зокрема зґвалтування та напади на цивільних осіб”, – уточнила Ліз Трасс. За її словами, якщо суд допоможе цього досягти, то Велика Британія висловлюється на його користь.

Нагадаємо, Держдепартамент США запускає онлайн-платформу зі збирання, аналізу та надання широкого доступу до доказів воєнних злочинів, скоєних російськими окупантами в Україні.

Президент Франції Емманюель Макрон у телефонній розмові 17 травня підтвердив своєму українському колезі Володимиру Зеленському, що заявку України на членство у Європейському Союзі розглянуть на засіданні Євроради у червні

Замглави фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA розповіла, що Україна розраховує скористатися програмами ЄС ще до вступу до Союзу

Читайте також: Готуємось до деокупації та подальшої реінтеграції Кримського півострова, — Ташева (ВІДЕО)

Прямий ефір