Україна розраховує скористатися програмами ЄС ще до вступу до Союзу – Кравчук

Шостий пакет санкцій ЄС проти Росії зараз є найважливішим питанням, яке Україна обговорює з міжнародними партнерами. Лідери європейських країн продовжують консультації щодо того, наскільки ефективно і найменш болісно для себе ввести ембарго на російську нафту. Особливо сильно чинить опір Угорщина, яка заявляє, що надто залежна від російської нафти.

Але, як зазначає народний депутат України Євгенія Кравчук, Угорщина та інші країни стали залежними від російських енергоресурсів, фактично, за своєю згоди.

“Росія, коли давала якісь знижки, то, фактично, вимагала щось натомість. Ми бачимо, що у цих країнах досить сильне проросійське лобі. А в деяких країнах, наприклад, у Румунії, був вплив на деякі партії, які були свого часу при владі і, наприклад, зупинили розробку шельфу газу на шельфі Чорного моря. Румуни буквально кілька тижнів тому ухвалили рішення розробляти свої газові родовища. Зрозуміло, що мине якийсь час, але вони вже не просто позбавляться залежності від купівлі російського газу, а й зможуть навіть експортувати до інших країн. Я дуже сподіваюся, що все-таки здоровий глузд візьме гору і шостий пакет санкцій міститиме в собі нафтове ембарго”, – розповіла Кравчук у прямому ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA.

Кравчук зазначила, що Україна зараз відкриє вікно можливостей, оскільки багато жителів країн ЄС підтримують прагнення нашої держави до Європейського Союзу. Проте в європейській спільноті є країни-скептики, які не надто хочуть вступу України до своїх лав.

“Йдеться про Австрію, Німеччину, Францію та Нідерланди. Був виступ прем’єр-міністра Рютте в українському парламенті. Дуже чітко прозвучала фінансова підтримка. Нідерланди готові надавати зброю. Але коли йшлося про конкретно вступ до Європейського Союзу, ці висловлювання мали загальний характер. Тому потрібно докласти ще чималих зусиль. Я думаю, що тут допоможе й така дипломатія між парламентами, щоби все-таки політики зайняли позицію. Тому що у нас зараз унікальний шанс, унікальне вікно можливостей, бо люди у цих країнах підтримують вступ України до Європейського Союзу. Це дуже важливо. Тому що все-таки у демократіях політика орієнтується на настрій громадян”, – вважає Кравчук.

Вона додала, що якщо при аналізі висловлювань президента Франції Емманюеля Макрона, не варто забувати, що він готується до виборів у  парламент, а значить, він намагається грати з настроями своїх виборців. І це може зіграти з ним поганий жарт, як уже сталося з німецьким канцлером Олафом Шольцем.

“Мені здається, Шольца саме критикують за те, що він затягує передачу озброєння, за те, що Німеччина має двояку позицію. Але ми бачимо, що змінюється не тільки риторика, але змінюються дії. Адже раніше ми не могли уявити, що Німеччина чи Швеція надаватимуть зброю. Швеція взагалі 200 років тримала нейтралітет у будь-яких війнах, навіть коли Радянський Союз у 1939 році напав на сусідку-Фінляндію. Вони тоді не надали зброю фінам, щоб ті захищалися. Але надають зброю українцям у 2022 році. Тому є над чим працювати”, – зазначила Кравчук.

Вона додала, що Україна вже на 70% підігнала законодавство під європейські стандарти.

“Ми готові працювати далі, ухвалювати рішення. І ми розуміємо, що це роки надання статусу кандидата до вступу до Європейського Союзу. Це справді роки. Але ми сподіваємось, що зможемо користуватися програмами Європейського Союзу в якомусь спеціальному форматі. Тому що на ці роки припадає українська Велика відбудова. Тобто нам потрібно повернути нашу інфраструктуру, оновити, перебудувати. Потрібен новий План Маршалла”, – сказала нардеп.

Читайте також:

Міністри оборони ЄС схвалять ще 500 млн євро на озброєння України – Борель

Ленд-ліз — Веніславський розповів про переваги процедури, за якою Україна отримає зброю

Прямий ефір