Єрмак: Україна розраховує на більш проукраїнську позицію Китаю

Поглиблення контактів із Китаєм на різних рівнях може призвести до того, що КНР займе більш проукраїнську позицію. Про це заявив керівник офісу президента Андрій Єрмак в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

Глава ОП зазначив, що у закінченні повномасштабної агресії РФ проти України багато чого залежить і від позиції Китаю, тому що Пекін має серйозний вплив на Москву.

“Як ми бачимо, на сьогоднішній день Китай, як і раніше, займає нейтральну позицію. Ми сподіваємося, що, як мінімум, вона такою і залишатиметься. Однак ми не втрачаємо надії на те, що поглиблення контактів на різних рівнях призведе до того, що Китай займе більш проукраїнську позицію. На наш погляд, вона б відповідала перспективам розвитку наших відносин”, — сказав він.

Єрмак підкреслив, що позиція президента Володимира Зеленського та представників його команди полягає в тому, що Україна зацікавлена ​​у прогнозованих, зрозумілих та взаємовигідних відносинах із КНР.

“Наші двері відчинені. Далі м’яч на боці наших китайських партнерів”, — додав він.

Відповідаючи на запитання, коли очікується призначення посла України в Китаї, керівник ОП зазначив, що нині це питання ретельно опрацьовує Міністерство закордонних справ через крайню необхідність дипломатичного представництва в КНР під час війни в Україні.

“Я знаю, що наше Міністерство закордонних справ дуже серйозно ставиться до позиції майбутнього кандидата. Ця робота не припиняється і є одним із стратегічних та дуже важливих завдань МЗС. Я дуже сподіваюся, що найближчим часом це питання буде закрито, оскільки посол у Китаї, який би гідно представляв інтереси України, особливо у цей період, нам дуже потрібний”, — сказав Єрмак.

Нагадаємо, Росія повідомила США про тимчасове виведення своїх об’єктів з-під інспекційної діяльності за Договором про заходи щодо подальшого скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь, повідомляють у Міністерстві закордонних справ РФ. При цьому Кремль уже пригрозив Вашингтону вжити заходів у разі спроб відновити інспекційну діяльність. Офіційний представник генсека ООН у відповідь на таке рішення РФ заявив, що Росія та США мають дозволити інспекторам повернутися до роботи у межах дотримання договору.

Хлань — про ситуацію на Херсонщині: “референдуму” не буде, росіяни тікають з області

Дубовик: Нейтралітет південноафриканських країн для України – це вже добре

Читайте також: Що змінить постачання Україні високоточних американських ракет ATACMS

Прямий ефір