Хлань — про ситуацію на Херсонщині: “референдуму” не буде, росіяни тікають з області

Вже місяць представники країни-агресора РФ панікують через успішні дії ЗСУ в Херсонській області. Колаборанти мовчать про дату “референдуму”, а російські військові із сім’ями шукають шляхи відходу з регіону. Про це заявив депутат Херсонської обласної ради, радник голови Херсонської ОВА Сергій Хлань в ефірі марафону “FREEДОМ” на телеканалі UA.

“Окупанти мовчать про дату “референдуму”. Якщо раніше вони твердили, що він відбудеться 11 вересня, разом із виборами у РФ, то зараз дата замовчується. Вони розуміють, що організацію виборчого процесу зірвано. Вони не мають вертикалі, колаборанти шукають шляхи відходу з Херсона. Також масово починає вивозити сім’ї вищий офіцерський склад РФ. Росіяни розуміють, що втратять Херсон та правобережжя України найближчим часом. Тому що ЗСУ послідовно вибивають тилові та польові склади армії РФ, тим самим наближаючи деокупацію цього регіону”, — сказав він.

За словами Хланя, окрім публічних заяв про те, що окупаційна влада нібито готується до “референдуму”, єдине, що відбувається, — це ідентифікація людей, які залишилися на окупованих територіях.

“Окупанти почали розгортати пункти видачі матеріальної допомоги — 10 тисяч рублів міняють на паспортні дані херсонців”, — зазначив радник.

Також після точкового руйнування логістичного маршруту росіян — Антонівського мосту, вони не можуть підкріпити свої угруповання живою силою, озброєнням та важкою технікою. Що, своєю чергою, дає перевагу для ЗСУ.

“Окупанти розуміють, що затриматися на правому березі — нереально. І якщо подивитися російські публічні сторінки в соціальних мережах, там уже почали говорити, що “не так вже й важливий для нас Херсон”. Влада РФ готує громадську думку серед росіян, що Херсон це непринципово. Таким чином йде підготовка до “жесту доброї волі”. Це буде нелегко, бої за Херсон будуть важкими, проте це станеться вже до осені”, — повідомив Хлань.

Спікер заявив, що коли Херсон буде звільнено, спокійніше стане і Миколаєву. А зараз армія Росії мститься за своє безсилля на цьому обласному центрі, залякуючи мирне населення.

“Те, що відбувається у Миколаєві — вибухи та обстріли артилерією — це окупант мститься від безсилля. При чому вони діють навіть не в стратегіях війни, а просто залякують населення, б’ють по житловому сектору, багатоповерхівках”, — сказав він.

Нагадаємо, народний депутат Олег Дунда в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA заявив, що своїм виходом із Договору про контроль за ядерним озброєнням РФ стала на шлях ядерного тероризму. Він вважає, що російське керівництво у такий спосіб погрожує знищити весь світ.

Жителі захоплених міст Луганщини повторно евакуюються, не побачивши кроків РФ по відновленню — Гайдай

США — про вибухи в окупованому Криму: Підтримуємо зусилля України

Читайте також: Збиток України через розв’язану РФ війну може оцінюватися в 1 трлн доларів: Устенко — про перспективи компенсації

Прямий ефір