Єдину “перевагу” штаму “омікрон” назвали у МОЗ

Фото Укрінформ

Штам коронавірусу “омікрон” має високий ступінь заразливості, саме тому в Україні щодня спостерігається рекордна кількість захворювань. Водночас “омікрон” має інші клінічні прояви, ніж попередні штами COVID-19, тому відсоток тяжко хворих значно знизився.

Про це розповіла доктор медичних наук, професорка, головна спеціалістка МОЗ України в галузі епідеміології Наталія Виноград у програмі “Інформдень”.

“За різкого зростання кількості інфікованих кількість летальних випадків значно нижча. Це чи не єдина перевага “омікрону”. Він переважно вражає верхні дихальні шляхи. І ми сьогодні можемо подивитися за показниками нашого міністерства, що навіть області, які перебувають зараз у “червоній” зоні мають дуже великий резерв ліжок з киснем. Тобто у нас патогенетично інше захворювання, і це нас рятує. Адже якби у нас було те, що на “дельті”, не витримала б система ніяк”, – наголосила вона.

Водночас, додала Виноград, проблемою є й те, що більшість вакцин робилися для попередніх штамів вірусу, тому проти “омікрону” вони не завжди є дієвими.

Також Україна отримала препарат від COVID-19 “Молнупіравір”. Це препарат внутрішньоклітинної дії, що порушує синтез РНК та перешкоджає реплікації вірусу. Ці пігулки довели свою ефективність проти “дельти”, а згодом компанія-виробник Merck заявила, що препарат ефективний і проти “омікрону”.

“Його перевірка показала дещо нижчу ефективність, але він є порятунком для груп ризику. Це таблетована форма, тобто в амбулаторних умовах пацієнт може його приймати, і тим самим запобігти тяжкому перебігу захворювання. Він не захищає від розвитку захворювання, не захищає від зараження. Тому це велика відповідальність сімейних лікарів – у них є розуміння, хто у них належить до груп ризику, вони повинні повідомити всіх вчасно звернутися за медичною допомогою, тому що є чим їм допомогти”, – додала Виноград.

Читайте також: Обіцяну надбавку до зарплати вже отримала більшість українських медиків, – МОЗ (ВІДЕО)

Прямий ефір