Якщо Україна хоче атакувати Москву, вона має право це робити, — американський політолог

Джейсон Смарт. Фото: detector.media

Обмеження Білого дому щодо українських ударів американською зброєю по території Росії не мають жодного відношення до міжнародного права, оскільки відповідно до міжнародного права Україна може атакувати РФ. Таку думку в ефірі FREEДОМ висловив американський політтехнолог і політолог Джейсон Смарт, коментуючи слова генсека НАТО Єнса Столтенберга про те, що Україна має право на самооборону, яка включає удари по законних військових об’єктах на території агресора.

“Білий дім ніколи не говорив “ні”, тобто Білий дім ніколи не сказав, що Україна не має права атакувати Росію. Вони просто сказали: не нашою зброєю. Є величезна різниця. За правом, звичайно, якщо ви атакуєте когось чи якусь країну, ця країна чи ця людина має всі права захищати себе, як вона хоче. Тому що вона у цьому випадку жертва, їй треба зробити так, щоб вона вижила, це криза. І Україна має всі права атакувати Росію, і не лише як американці сказали: там, де кордон, Бєлгород чи Курськ, а взагалі атакувати Росію. Зокрема, якщо Україна хоче атакувати Москву, звичайно, можна за законом, вона має всі права це робити. І я дуже сподіваюся, що далі будуть такі атаки проти Росії саме у Москві, у Пітері”, — сказав гість ефіру.

Він вважає, що отримані Україною дозволи на удари західною зброєю по РФ — це лише перші кроки у цьому напрямку.

“Я не сумніваюся, що будуть ще дозволи для України атакувати усередині Росії іншою зброєю. Тим більше, стільки європейських країн уже допомагають Україні, вже сказали, що Україна може атакувати всередині Росії їх зброєю. Ми можемо очікувати, що буде ще тиск на Білий дім, щоб він теж дозволив Україні… Це має поганий вигляд для Байдену, що всі ці європейські країни не бояться, але вони недалеко від України. Американці, які далеко, що вони бояться? Білий дім боїться. Я думаю, що ще буде допомога для України, ще дозволи для України атакувати всередині Росії”, — вважає Джейсон Смарт.

Читайте також: Кремлю варто очікувати, що географія ударів по території РФ буде тільки розширюватися, — військовий експерт

Раніше радник Білого дому з комунікацій у сфері нацбезпеки Джон Кірбі заявив, що Сполучені Штати Америки можуть розширити дозвіл на використання своєї зброї Україною — це може статися в майбутньому та залежатиме від ситуації на полі бою. 

Прямий ефір