“Якщо так грабують, значить, збираються забиратися з цих земель”: Гуменюк про мародерство росіян у Херсонській області

Російський окупант. Фото: focus.ua

На тимчасово окупованих територіях півдня України тривають акти мародерства з боку російських військових. Цю інформацію сьогодні, 16 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ підтвердила начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.

Вона прокоментувала інформацію, що колони росіян їдуть у бік тимчасово окупованого Криму, до того ж награбоване як у машинах, так і самі машини відібрані у мирних жителів.

“Вони здійснюють подворові обходи, кидають око на все, що їм може сподобатися, від транспортних засобів до побутової техніки і будь-яких благ цивілізації, які їм здаються недосяжними за способом їхнього життя усталеного. Те, що зараз слідують такі колони вивезення цінного майна — це, як правило, вже в цій війні така народна прикмета, навіть самі місцеві жартують, що якщо окупанти починають вантажити все в машини, значить, готуються залишати ці території”, — сказала Гуменюк.

Бо, як зазначила начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України, саме так було і на правому березі Херсонської області.

“Коли вони розуміли, що наше просування в бік Херсона неминуче, вони заходили в усі заклади, від магазинів до банківських, і виймали все, що могли вивезти, вивантажити і вивозили, виносили, розуміючи, що на цю територію вони вже не повернуться. Хоч би як вони проголошували у своїх псевдореферендумах, що це споконвічно російські землі, ця територія їхньої імперії і держави, поводяться вони саме як варвари. І в цьому випадку оптимізм українського народу непереможний, люди розуміють, що якщо так грабують, значить, збираються забиратися з цих земель”, — каже Наталя Гуменюк.

Читайте також: Ґвалтівники та мародери правлять на захоплених землях України, — Зеленська

Прямий ефір