Як розвиватиметься ситуація на Донбасі та Південному напрямку — прогноз експерта

Дмитро Снєгирьов. Фото: informator.press

На Донецькому та Луганському напрямках в найближчий місяць очікується активізація протистояння, а на Запорізькому напрямку російські окупанти можуть влаштувати техногенну катастрофу. Таку думку сьогодні, 17 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військово-політичний експерт Дмитро Снєгирьов.

За його словами, найбільш гаряча точка на фронті зараз — Бахмутський напрямок.

“Йдеться про те, що окупанти намагаються перерізати локації, тобто шляхи сполучення українського гарнізону, а саме трасу “Бахмут — Костянтинівка”, “Бахмут — Соледар — Сіверськ”. Саме з цим пов’язаний одночасний наступ окупантів як у районі Соледара, так і, відповідно, в районі населеного пункту Кліщіївка. Контроль над населеним пунктом Кліщіївка дає можливість окупантам тримати під своїм контролем основну локацію — трасу “Бахмут — Костянтинівка”, тому ситуація в районі Кліщіївки має бути в центрі уваги, зокрема українських ЗМІ”, — вважає Снєгирьов.

Також військово-політичний експерт звернув увагу, що наразі триває активізація російських окупаційних військ у районі Авдіївки, Вугледара, і, відповідно, на Куп’янсько-Лиманському напрямку в районі Сватового і Кремінної Луганської області.

“У районі Кремінної окупанти намагаються контратакувати, але, попри всі зусилля російських окупаційних військ і введення в дію оперативних резервів, зокрема підрозділу 76-ї десантно-штурмової дивізії (місце постійної дислокації — Псков), підрозділів 27-ї та 35-ї бригад, які є кадровими найбільш підготовленими підрозділами збройних сил Російської Федерації, ситуація контрольована. Щобільше, в районі населеного пункту Діброва є просування українських військ углиб окупованих територій на відстань від 4 до 7 км”, — розповів він.

Снєгирьов акцентував на концентрації підрозділів хімічного захисту на об’єктах підвищеної небезпеки.

“Йдеться про “Кримський Титан” в Армянську. Це фактично глибокий, оперативний тил. За даними української сторони, на території підприємства зараз розміщені підрозділи хімічного захисту країни-окупанта. Тобто йдеться про те, що російська сторона розглядає створення штучної техногенної катастрофи як можливий варіант утримання Херсонської області. Вони прекрасно розуміють, що в разі контрнаступу Збройних сил України в Запорізькій області та взяття під контроль Мелітополя і Бердянська, існування так званого сухопутного коридору, і, відповідно, подальша позиція окупантів на лівому березі Дніпра Херсонської області — проблемні. Тому я не виключаю і можливості техногенних катастроф. Крім “Кримського Титану”, є Запорізька атомна станція, яку окупанти використовують аналогічно — як інструмент військово-політичного тиску на українське керівництво”, — висловив він думку.

Експерт додав, що будівництво так званих захисних споруд над територією відпрацьованого ядерного палива — це насамперед дипломатичний тиск російської сторони. До того ж звинувачувати в техногенній катастрофі російські окупанти будуть українську сторону, резюмував Снєгирьов.

Читайте також: У районах понад 20 населених пунктів відбито атаки окупантів, — Генштаб ЗСУ

Прямий ефір