Евакуація, продовольство, електропостачання: про життя в обстрілюваних районах півночі Харківщини розповів Чубенко

Наслідки удару по Вовчанську. Фото: dsns.gov.ua

У Харківській області триває евакуація місцевих жителів із прифронтової зони. Евакуація добровільна. Але зважаючи на активізацію наступальних дій з боку російської армії, люди масово виїжджають. Про це сьогодні, 12 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко.

Наразі найбільше евакуюються мешканці Липецької територіальної громади (центр — село Липці) та Вовчанської територіальної громади (центр — місто Вовчанськ), тому що саме на цих напрямках зараз тривають найактивніші бойові дії.

Також відбувається евакуація з міста Куп’янськ і сусідніх населених пунктів, тут тривають артилерійські обстріли.

“На Куп’янському напрямку також відзначаються спроби противником прорвати лінію оборони. Але там Сили оборони України здійснюють захист уже півтора року, з моменту деокупації цього району”, — уточнив Чубенко.

Людей з обстрілюваних територій вивозять силами Харківської обласної військової адміністрації, волонтерів, правоохоронних органів. Надалі їх розселяють у гуртожитки, в інші місця для переселенців на території Харківської та сусідніх областей.

За словами Чубенка, люди виїжджають активно. Наприклад, у Липцях залишаються ще буквально кілька мешканців.

“Переважно це люди похилого віку, які турбуються про своїх домашніх тварин, про свої будинки. Вони кажуть, що ми тут народилися, прожили все життя і померти хочемо вдома”, — пояснив він.

Поки що щодо Вовчанська, Липців немає рішення про обов’язкову евакуацію цих людей, виїзд здійснюється добровільно.

“Але там зараз настільки напружено, настільки часті обстріли, що на досить великий населений пункт Липці залишається лише кілька людей. Вовчанськ ще більший за розмірами, за кількістю населення, там теж залишаються люди, але активно евакуюються всі, хто цього потребує”, — констатував речник прокуратури.

У Вовчанську та в інших населених пунктах, які потребують продовольчих програм і гуманітарної допомоги, працюють волонтери, міжнародні та українські організації.

“Це близько 20 сильних благодійних фондів, які зараз активно допомагають по всіх цих населених пунктах і в плані евакуації, і в плані постачання продовольства”, — сказав Чубенко.

Також на місцях працюють і органи поліції, і органи місцевого самоврядування.

“Світло та вода постачаються, але з невеликими перебоями в найпроблемніших населених пунктах, які розташовані ближче до лінії бойового зіткнення. Тобто що ближче до боїв, тим, відповідно, гірша інфраструктура. Але кричущих проблем немає. Вода, світло є. Є деяка проблема з інтернетом у Вовчанську, тобто він став гіршим, ніж був раніше, проте він там є. І в умовах війни, природно, потрібно бути готовими до того, що блага цивілізації не всі можуть бути доступні, що ближче ти перебуваєш до фронту”, — резюмував Дмитро Чубенко.

Читайте також: Вуличних боїв у Вовчанську немає, триває оборона міста — деталі від Харківської облпрокуратури

Як повідомлялося раніше, станом на 12 травня вуличних боїв у Вовчанську немає, бої точаться за межами міста та в довколишніх селах.

Прямий ефір