Україна має отримати запрошення на вступ до НАТО до 2028 року — звіт Єрмака — Расмуссена

Андрій Єрмак та Андерсо Фог Расмуссен. Фото: t.me/ermaka

Міжнародна робоча група з питань безпеки та євроатлантичної інтеграції України, яку очолює голова Офісу президента (ОП) Андрій Єрмак з колишнім генеральним секретарем НАТО Андерсом Фог Расмуссеном, оприлюднила важливий звіт, у якому вказано конкретні кроки для майбутнього членства України в НАТО. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив Андрій Єрмак, передає FREEДOM.

“У липні у Вашингтоні відбудеться саміт НАТО, де ми закликаємо Альянс надати Україні запрошення розпочати переговори про вступ. Надійна перспектива членства в НАТО — ключовий спосіб переконати Росію, що вона не виграє від ведення війни. Наш звіт наголошує важливість таких кроків для досягнення справедливого миру”, — зазначив Єрмак.

Він також розповів, що робоча група пропонує чіткі часові межі для вступу України до НАТО — не пізніше липня 2028 року за виконання конкретних умов. Також необхідно посилити зусилля з військової допомоги Україні, включно зі зняттям усіх обмежень на постачання звичайних озброєнь. Важливо, щоб союзники витрачали 0,25% свого ВВП на військову допомогу Україні та розблокували заморожені російські активи в 300 мільярдів доларів для підтримки нашої країни.

“Якщо Україна не отримає запрошення на Вашингтонському саміті, це може посилити агресію з боку РФ. Сильні та чіткі рішення НАТО в липні будуть надзвичайно важливими для майбутнього справедливого миру в Україні та всьому Євроатлантичному регіоні. Вони стануть мотивацією і підтримкою для наших військових і всіх громадян”, — додав він.

Зі свого боку Андерс Фог Расмуссен наголосив на необхідності рішучих дій з боку НАТО задля перемоги України та встановлення сталого миру.

“Лідери Альянсу мають чітко заявити, що наша підтримка безпеки та суверенітету України незворотна. Наш звіт викладає конкретні заходи щодо досягнення цієї мети шляхом посилення економічної та військової підтримки. Приєднання України до НАТО — це найвірніший шлях до тривалого миру і безпеки в Європі”, — заявив Расмуссен.

Читайте також: Зеленський відклав усі міжнародні заходи — причини

Прямий ефір