Як планували вбивство Навального: версія Яковенка

Олексій Навальний. Фото: Facebook/navalny

Смерть російського опозиційного політика Олексія Навального це, безумовно, вбивство, яке сплановане і ретельно підготовлене на замовлення особисто Володимира Путіна. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів журналіст та соціолог Ігор Яковенко.

“Навальний був особистим ворогом Путіна, і метою Путіна було вбивство Навального. Він намагався це зробити 2020 року, коли Навальний дивом вижив після отруєння. А потім цілеспрямоване відправлення його в саму пекельну колонію на території Російської Федерації. І це було сплановано для того, щоб було вкрай утруднено розслідування вбивства”, — зазначив журналіст.

Яковенко підкреслив, існує версія, що це було повільне вбивство за допомогою тортур у ШІЗО, Навальний був 27 разів відправлений до штрафного ізолятора. Це умови, абсолютно несумісні із життям.

Тобто одна версія, що його просто повільно вбили ось цими тортурами. І друга версія, до якої я особисто схиляюся, що його просто фізично вбили, не дочекавшись, коли він помре від цих тортур, бо він дуже довго тримався, не вмирав. Доказом цієї другої версії є трансляція із зали суду, яка відбувалася напередодні. І, загалом, Навальний, попри всі тортури, був досить, дієздатний. У нього був бадьорий голос, він жартував у своїй фірмовій манері. І ось уявити, що ця людина менш ніж через добу помре, було неможливо. Тому я думаю, що все ж таки, не дочекавшись його смерті від тортур, його таки вбили у насильницький спосіб”, — переконаний журналіст.

Яковенко наголосив, що смерть Навального була підготовлена, була організована і тому наперед було заготовлено звістку про цю смерть.

“Навальний продовжував із цієї крижаної в’язниці створювати певну альтернативу Путіну, незважаючи на те, що жодних виборів немає. Але це моральна альтернатива, це політична альтернатива так чи інакше. І тому його треба було вбити. До речі, зараз вона не зникла, вона продовжує існувати як пам’ять про Навального… Путін, вбивши Навального, створив собі ще додаткову проблему не тільки в плані наслідків для себе з боку Заходу, але й проблему того, що Навальний після смерті являє собою іншу Росію, не путінську”, — зазначив журналіст.

Читайте такожУбивство Навального: причини та наслідки оцінили експерти

Раніше президент США Джо Байден на екстреній пресконференції заявив, що глава Кремля Володимир Путін відповідальний за смерть російського опозиційного політика Олексія Навального. За його словами, Навальний навіть у в’язниці залишався голосом правди і голосом свободи.

Читайте такожЦе параноя і патологічна мстивість президента Росії, — Ейдман про мотиви вбивства Навального

Прямий ефір