Виступи європейських та українських зірок, звернення світових лідерів: концерт-марафон на підтримку України відбувся у Нідерландах

Скрiншот вiдео UA

Україна заслуговує бути частиною Європейського Союзу. Про це нагадали напередодні у Нідерландах на благодійному телемарафоні Embrace Ukraine. Одна сцена поєднала європейських та українських зірок. До багатомільйонної аудиторії звернулися й світові лідери. Усі охочі також могли перерахувати кошти на закупівлю медичного обладнання для українських лікарень, повідомляє UA.

Вперше в Амстердамі так голосно звучав гімн України. Його в унісон співали всі, хто прийшов на Музейну площу. 30-метровий жовто-синій прапор розгорнули одразу кілька тисяч людей. Більшість із них — українці.

“Я так зраділа, коли почула українську мову зі сцени. Ми вже четвертий місяць тут живемо і всюди всі розмовляють голландською”, — поділилася українка Ганна.

“Дуже часто ходимо на мітинги, для цього придбали великий український прапор. Відвідуємо багато заходів, щоби підтримати Україну всіма можливими способами”, — сказала українка Юлія.

На концерті-марафоні в Нідерландах “Обійми Україну — разом до успіху” на одній сцені зібралися європейські зірки Євробачення. Серед них і три українські переможці: Руслана, Джамала та володарі першого місця цього року гурт Kalush Orchestra.

Мета телемарафону — показати всій Європі напередодні засідання Євроради, що Україна заслужила на право стати членом ЄС. Також було оголошено збір коштів у межах глобальної ініціативи United24. Гроші підуть на закупівлю медичного обладнання для українських лікарень. А тому, хто перерахує найбільше, пообіцяли спеціальний приз — прапор України з підписом президента України Володимира Зеленського.

Під час концерту по відеозв’язку виступив і сам Володимир Зеленський. Він назвав війну в Україні російською атакою проти усієї вільної Європи. А також закликав Єврораду ухвалити правильне рішення під час голосування за надання Україні статусу країни-кандидата на вступ до ЄС.

“Думаю, ніхто з вас не сумнівається, що це рішення має бути позитивним. Навіть за умов такої жорстокої війни українські демократичні інституції продовжують працювати навіть зараз. Ми продовжуємо розповсюджувати європейські цінності. Наш парламент нещодавно ратифікував Стамбульську конвенцію. І хоч би скільки Росія не тиснула на нас, ми все одно впевнені, що європейське майбутнє — світле, яскраве, бо всі ми захищаємо його”, — заявив глава Української держави.

По відеозв’язку виступали і світові лідери. А особисто підтримати Україну до Амстердама приїхала президентка Європейського парламенту Роберта Метсола. Вона побажала Україні якнайшвидшої перемоги та зазначила, що країні настав час приєднатися до Євросоюзу.

“Ви заслуговуєте на свою країну, і ніхто не має права нападати, ніхто не повинен говорити, як вам жити. Ви повинні жити так, як ви самі цього хочете. Ви повинні бути вільними. Це наша спільна боротьба, яку ми вестимемо разом із вами. Час Україні приєднатися до ЄС, і від імені Євросоюзу я передаю такий меседж”,— сказала Метсола.

Об’єднати музикою Європу та Україну приїхали учасники Євробачення із різних країн: Данії, Австрії, Німеччини, Фінляндії та інших. Проте родзинкою марафону стала Вєрка Сердючка, яка вперше перефразувала свій хіт “Лаша Тумбай” на “Раша, гудбай”.

А перша українська переможниця пісенного конкурсу Руслана зі сцени закликала Європейську спілку радіомовлення та телебачення змінити своє рішення та провести “Євробачення-2023” в Україні.

Читайте також:

У Міноборони Естонії стурбовані провокаційною поведінкою РФ напередодні саміту НАТО

У США запевнили, що НАТО захищатиме Литву в разі нападу РФ

Євросоюз визнає Україну та Молдову кандидатами у члени ЄС: проєкт рішення

Україна завоювала розум та почуття європейського народу, але інтерес до країни спадає – нардеп

Прямий ефір