Викрадали заради викупу: про переслідування жителів Херсонської області розповів Головня

Роман Головня. Фото: miskrada.kherson.ua

Багато жителів Херсонської області, зокрема вже деокупованих районів, досі перебувають у російському полоні. Велика частина з них — цивільні. Усі вони отримують фізичні або психологічні каліцтва, аж до смерті. За деяких херсонців окупанти вимагали викуп. Про це сьогодні, 19 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів ексзаступник херсонського міського голови Роман Головня. 

Точну кількість полонених і постраждалих складно встановити. Але йдеться навіть не про сотні людей, каже Головня. 

“Точно можна сказати, що це навіть не сотні, а тисяча. Це могли бути і короткі затримання, із застосуванням фізичного насильства, так і кілька днів могли катувати струмом і відпустити. Багато херсонців перебувають в полоні й сьогодні. Це безпосередньо цивільне населення, яке перевезли, депортували з Херсона вже на окуповану частину області та в Крим або на територію Російської Федерації. Тобто ми можемо говорити про тисячу людей, які потрапили в полон. Багато з них отримали дуже серйозні фізичні каліцтва. На жаль, багатьох уже немає з нами”, — розповів гість ефіру. 

Він акцентував, що російські окупанти не добирали особливо методів впливу, навіть якщо це були жінки або люди похилого віку.

 Щодо звільнення цивільних із полону РФ, то, за словами Головні, це дуже тривалий і непростий процес. 

“Я знаю кілька цивільних, яких сам безпосередньо допомагав дістати з полону. І це досить непроста процедура. Вона відбувається через уповноваженого ВР з прав людини. На жаль, є люди, які перебувають у полоні вже понад пів року, і їх досить важко звідти дістати. Є полонені, які фактично з березня-квітня минулого року були затримані й по сьогодні перебувають у полоні”, — зазначив Головня. 

Він також розповів, що відомі випадки, коли на Херсонщині російські загарбники викрадали людей або їхнє майно заради викупу. 

“Відомі непоодинокі випадки, коли, наприклад, той самий транспорт забирали в людей і можна було його викупити. І зараз на окупованій території регіону та сама ситуація триває. Цивільне населення піддається терористичним методам впливу. І, на жаль, були такі ситуації, що заради викупу викрадали людей. Крім того, заради якихось або бізнес-інтересів, або інтересів представницької функції окупаційна влада теж чинила такий вплив на людей. Наприклад, вказували на людей, говорили про те, що вони співпрацюють з українською владою або ЗСУ. І таким чином, скажімо так, зводили якісь або особисті рахунки, або професійні”, — зазначив гість ефіру.

Читайте також: “Якщо так грабують, значить, збираються забиратися з цих земель”: Гуменюк про мародерство росіян у Херсонській області

Прямий ефір