Використовувати Запорізьку АЕС за призначенням неможливо, вона стала для Росії непотрібним вантажем, — Штейнберг

ЗАЭС. Фото: gettyimages.com

Використовувати Запорізьку атомну електростанцію (АЕС) за призначенням стало неможливим, незалежно від спроб окремих особистостей з російської політичної еліти. Станція стала для них непотрібним “вантажем”, що спричиняє постійну напругу навколо неї. Про це сьогодні, 9 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів заступник міністра палива та енергетики України (2003-2006 рр.), головний інженер Чорнобильської АЕС (1986-1987 рр.) Михайло Штейнберг.

“З мого погляду, станція — валіза без ручки. Сталася нестиковка, як то кажуть, у двох веж Кремля і станцію використовувати за призначенням сьогодні неможливо. Коли йдуть розмови про те, що вони увімкнуть, пустять блок, куди пустять? Немає охолоджувальної води: після підриву дамби Каховської гідроелектростанції (ГЕС) пішла вода, яка використовується для охолодження. Тому станція сьогодні просто непотрібний вантаж, який нікуди неможливо подіти”, — сказав він.

Як він зазначив, першою людиною, яка хотіла використовувати Запорізьку АЕС для заробітку, був перший заступник керівника адміністрації “президента” Росії Сергій Кирієнко.

“Кирієнко ж не дарма прилетів у першу ніч після підриву Каховської ГЕС. Це означає – не змовилися дві вежі: одним треба було підірвати, щоб попередити висадку (Збройних сил України, — ред.) на лівому березі (Дніпра в Херсонській області, — ред.), яка все одно відбулася. Іншим — станція потрібна працююча, щоб з неї отримувати гроші. А сьогодні її треба тягнути, треба підтримувати. Навколо цього, як я розумію, і постійна напруга: аварійні ситуації та всі ці провокації”, — наголосив Михайло Штейнберг.

Читайте також: Захоплення, мілітаризація та окупація Росією ЗАЕС, що триває, створює загрози для ядерної безпеки не лише України, але й всього світу — заява МЗС

Нагадаємо, 9 квітня Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) повідомило про атаку безпілотника на навчальний центр окупованої росіянами Запорізької атомної станції (ЗАЕС). Це вже другий випадок атаки дронів по ЗАЕС з осені 2022 року.

Зазначимо, Каховська гідроелектростанція, розташована на річці Дніпро в Херсонській області в зоні російської окупації, була підірвана російськими військами 6 червня 2023 року.

Прямий ефір