Захоплення, мілітаризація та окупація Росією ЗАЕС, що триває, створює загрози для ядерної безпеки не лише України, але й всього світу — заява МЗС

На ЗАЕС. Фото: gettyimages.com

Єдиним джерелом загроз для Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) були й залишаються протиправні й злочинні дії російських загарбників. Росія — це єдина держава-терорист у світі, яка не лише захопила, мілітаризувала та намагається вкрасти атомну електростанцію, але і використовує її як майданчик для пропаганди. Саме в такому контексті варто розглядати дезінформаційну кампанію, яку активізував російський режим, заявляє Міністерство закордонних справ (МЗС) України, інформує FREEДОМ.

Захоплення, мілітаризація та окупація Росією ЗАЕС, що триває, створює безпрецедентні загрози для ядерної безпеки не лише України, але і всієї Європи та світу. Протягом незаконного перебування на станції російські окупанти грубо порушили міжнародне право та норми й стандарти ядерної і радіаційної безпеки, включно з основоположними принципами МАГАТЕ щодо ядерної безпеки і захищеності.

“Ми вкотре наполягаємо, що ЗАЕС має бути повернута під контроль її законного власника, України, а Росія має понести відповідальність за всі скоєні злочини”, — заявили в МЗС України.

Міністерство звернулось до всіх держав і міжнародних організацій, експертів і медіа з закликом зайняти тверду позицію з метою нейтралізації загроз ядерній безпеці, створених Росією на ЗАЕС, та унеможливлення реалізації агресором злочинних сценаріїв надалі. Росія припинить маніпуляції лише тоді, коли побачить, що світова спільнота рішуче відкидає будь-які спроби ввести себе в оману і безкомпромісно відстоює дотримання міжнародного права.

Відомство закликало всі держави та міжнародні організації, які цінують норми та принципи ядерної безпеки, рішуче засудити російські провокації на ЗАЕС та приєднатися до втілення формули миру президента України Володимира Зеленського, одним з важливих пунктів якої є відновлення ядерної та радіаційної безпеки.

“Закликаємо партнерів посилити тиск на державу-агресора, зокрема санкційний тиск у сфері атомної енергетики, щоб запобігти подальшим провокаціям Росії на ЗАЕС та сприяти звільненню станції”, — резюмували у МЗС.

Читайте також: РФ намагається здійснити теракт чи приховати аварії: територію ЗАЕС знову атакував безпілотник

Прямий ефір