Вугледар — життя на лінії фронту: репортаж FREEДОМ із міста (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У Вугледарі Донецької області, місті, яке розташоване на лінії фронту, залишається пів тисячі мирних жителів. Вони живуть у сховищах чи підвалах, ховаючись від російських обстрілів. Люди відмовляються евакуюватися. А через інтенсивні бойові дії Вугледар все важче забезпечувати гуманітарною допомогою. У місті дефіцит питної води, хліба, продуктів, кормів для тварин, розповідає у репортажі кореспондентка FREEДОМ Анастасія Волкова.

У одному зі сховищ постійно мешкає 21 людина. Люди кажуть, що війна змусила їх повернутися до печерних умов та щодня боротися за виживання. В кімнаті укриття обладнали кухню, цього разу варять борщ. Між усіма розподілили обов’язки, кожен робить, що вміє.

“У нас є люди, які топлять грубки, які готують їсти. Прибираємо по черзі. У нас тут комуна”, — розповідає Ірина.

За кухнею обладнали склад, там працюють переважно чоловіки.

У вільний від повсякденних справ жителі укриття намагаються займатися спортом. Керує процесом Сергій Володимирович, майстер з гирьового спорту серед осіб з інвалідністю, сам має третю групу інвалідності. Все життя чоловік працював на шахті у рідному місті.

У Вугледарі тривають активні бої, всю інфраструктуру знищено. Єдина допомога для мирних мешканців — гуманітарка від волонтерів. Але через інтенсивні бойові дії сюди екіпажі приїжджають рідко.

Читайте також: Крим можуть звільнити набагато раніше, деталі від Чубарова

Прямий ефір