Вугледар під вогнем армії РФ: FREEДОМ показав, як виживають 500 жителів, що залишилися в місті (ВІДЕО)

Вугледар. Скріншот: uatv.ua

У Вугледарі Донецької області під вогнем російської окупаційної армії продовжують перебувати близько 500 мирних жителів. Вибухи там не змовкають ані вдень, ані вночі. Армія РФ щодня намагається прорвати оборону Збройних сил України та увійти до Вугледара, повідомляє кореспондентка FREEДОМ Анастасія Волкова.

“Приїхали з волонтерами до Вугледара, щоб роздати місцевим жителям продукти, буржуйки, спальні мішки. Тут не припиняються бойові дії, і місцеві жителі кажуть, що росіяни останнім часом стали цілеспрямовано бити саме по місту. Зараз чуємо вибухи за кілька кварталів звідси”, — каже Волкова.

Люди перебіжками пересуваються між підвалами. Іншого способу тут немає, бо бойові дії не припиняються. Городяни залишають сховища лише для того, щоб отримати продукти та питну воду. Вулиці Вугледара безлюдні. Олександр обходить підвали найближчих будинків й кличе сусідів на отримання гуманітарної допомоги.

“Це вже два тижні виходить. І сюди прилітає, скрізь уже. Усе розбило… Моя квартира не така згоріла, ціла поки що. Хвилею порозбивало двері вхідні, шафи порозбивало, порозносило у квартирі. Рам практично немає, віконних”, – каже він.

Олександр іде в підвал. Перечекавши трохи біля укриття, волонтери їдуть за наступною адресою. Усі багатоповерхівки навколо повністю розбиті й почорнілі від пожеж. Інфраструктура міста знищена на 100%.

Жителі Вугледара розповідають, що за останні 3 тижні ситуація в місті значно погіршилася. Російські війська намагалися прорвати оборону українських захисників і увійти в місто, але Збройні сили стримали натиск противника.

“26 числа в нас чотири дні бахало. Не дай бог! Перший поверх. Квартира моїх дітей. Жодного вікна. Бачиш? Привозили нам воду від мера… Ну, газ ми самі купуємо. У нас балончики, ми самі купуємо”, — каже мешканка Вугледара Валентина Тихонівна.

Вона показує, в яких умовах доводиться жити вже 9 місяців.

“Тут у нас туалет, тут у нас кухня. Ось, балони свої, тут ми готуємо. Це вода технічна. Ну, ми качаємо зі свердловин, бігаємо туди. Ну, або в нас бочка, там ще трошки є. Ось тут ми живемо. Ось наше ложе, ось наш стіл. Десять місяців я тут. Олена вже 11 місяців, ось чотирнадцятого буде 11 місяців”, — розповідає Валентина Тихонівна.

З Вірою та її чоловіком Володимиром кореспондентка FREEДОМ познайомилася 4 місяці тому. Вони кажуть, що відтоді ситуація в населеному пункті лише погіршилася. Віра не хоче виїжджати, не може кинути двох прикутих до ліжка родичів.

“Сніг топили вчора. Щоб посуд помити. І щоб бабусю підмити. Яке там купатися? Також же якось треба, не хочеться на свиней перетворюватися. Ой, уже, напевно, рік не купалися повноцінно. Ото як із літа воду відключили, то так верхній поверх і нижній поверх в одній і тій самій воді помив і добре”, — каже Віра.

Сьогодні у Вугледарі залишаються близько 500 осіб, серед них є діти. Через постійні обстріли російської армії кількість загиблих мирних жителів тут порахувати вже не можуть. Стихійні поховання всюди.

“Ось у другому під’їзді молодий хлопець жив, він там прибирався, з мамою жив, хороший такий, спокійний хлопець. Убило там біля пошти його, поховали його. А копати, як зараз копати? Яма з-під снаряда була хороша, взяли його туди й закопали. Наступного дня туди ж снаряд влучив. І все вивернуло. Уже мертвим і то спокою немає”, — каже Віра.

Волонтери з Кривого Рогу подолали відстань у 400 кілометрів, щоб привезти сюди майже 4 тонни гуманітарної допомоги. Їхали всю ніч, не зупиняючись, щоб встигнути заїхати в місто рано вранці.

“Привезли мирним людям продукти, засоби гігієни, буржуйки, водичку, термобілизну, спальні мішечки, щоб вони могли якось обігріватися біля буржуйок, спати, речі привезли, консервацію, привезли різних продуктів. Тут дуже сильно стріляють, кілька хвилин тому, коли ми розверталися на машині, поруч тут снаряд прилетів. Але ми допомагаємо людям і намагаємося приїжджати, куди не доїжджає допомога, намагаємося привозити і допомагати людям”, — розповідає волонтер Олег.

За останній місяць евакуація з міста ускладнилася через інтенсивність обстрілів, але поки що можлива. Влада закликає людей виїхати і не прирікати себе та близьких на загибель.

Читайте також: Українські військові відбили атаки біля 22 населених пунктів на Донбасі, знищили літак і вертоліт росіян, — Генштаб ЗСУ

Прямий ефір