“Все залежить від народу — скільки крові вони за це проллють”: імовірний сценарій розпаду РФ окреслив нардеп

Падіння Росії. Ілюстрація: ukrinform.ua

Цілком імовірно, що Росія може розпастися після війни проти України. І відбутися цей розвал може так само, як і Радянського Союзу. У цьому разі все залежить насамперед від народів нинішньої Російської імперії. Таку думку озвучив в ефірі телеканалу FREEДОМ народний депутат України Олег Дунда.

Нардеп наголосив, що частковою мобілізацією Росія свої проблеми не розв’язала, а лише поглибила їх. Кремль буде змушений у будь-якому разі забирати на війну все чоловіче населення, яке можливо.

Він вважає, що розвал нинішньої імперії неминучий — достатньо одній республіці виявити гонор.

“РФ паде за тим самим принципом, як стався розвал Російської імперії свого часу та розвал Радянського Союзу. Якщо ми повернемося до СРСР, то згадаємо, що достатньо одній республіці виявити характер і вигнати зі своєї території гвардію та міліцію, поліцію в цьому випадку, тобто апарат примусу. І коли місцеві сили самооборони перейдуть на бік народу, одразу посиплеться решта республік — одна за одною. Тобто це колос на глиняних ногах”, — зазначає нардеп.

Він припускає, що республіка Дагестан, де нещодавно відбулися масові акції протесту проти часткової мобілізації, найімовірніше, буде одною з лідерів цього процесу.

“Процес уже розпочався, і в цьому разі все залежить передусім від народів Російської імперії. Скільки крові вони за це проллють. Якщо сидітимуть собі тихо на попі, на дивані — значить, більше їхніх сусідів, синів загинуть і більше вони крові проллють в Україні. Якщо вони візьмуться за зброю просто зараз і керуватимуться єдиним принципом “бий фашистів”, то менше їхніх одноплемінників загинуть і швидше вони отримають свою незалежність. От і все. Все залежить від них”, — резюмував Дунда.

Депутат також вважає, що вже зараз Україні потрібно опрацьовувати різні сценарії та варіанти того, як будувати контакти з місцевими регіональними елітами, які надалі, після розпаду РФ, можуть очолити національні республіки.

Читайте також: Росією ніхто не керує після оголошення мобілізації, — політтехнолог розповів, як Путін втрачає владу

Прямий ефір