Військові РФ здаються в полон в Україні: алгоритм дій та умови

Ілюстративне фото: bbc.com

Російські військові здаються в полон: обмінний фонд останніми днями масово поповнюється окупантами, які перебували в Лимані Донецької області, повідомляє FREEДОМ.

За даними управління української розвідки, окремі групи російських військових продовжують здаватися в полон ЗСУ. Загальна кількість полонених по обидва боки з початку повномасштабного вторгнення не розголошується. Проте Головне управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України повідомляє, що нове поповнення обмінного фонду допоможе надалі повернути людей із російського полону.

“Зараз тривають кілька треків багаторівневих переговорів. І це така стратегічна мета та завдання — це обмін усіх на всіх, але водночас не зупиняються переговори щодо окремих обмінів. Останній з яких нещодавно відбувся, і вони відбуватимуться ще найближчим часом. Тобто це багаторівневий процес, і Україна робить усе можливе, щоб повертати всіх своїх захисників додому”, — повідомив представник Координаційного штабу Міністерства оборони України з питань поводження з військовополоненими Андрій Юсов.

Україна дотримується всіх Женевських конвенцій щодо російських військовополонених. Вони мають можливість раз на кілька днів спілкуватися з сім’єю телефоном, їм надають триразове харчування та медичну допомогу. До того ж, на відміну від Росії, Київ допускає до військовополонених представників міжнародних організацій та преси.

Для організованої та безпечної здачі в полон російських військових Україна запустила проєкт “Хочу жити”. Він інформує про алгоритм дій і навіть організовує процес здавання. З початком путінської мобілізації кількість звернень до колцентру значно зросла. Для росіян, які не бажають брати участь у цій злочинній війні, навіть пропонують особливі умови.

“Усі, хто здається добровільно, будуть оформлені як ті, що потрапили у полон у бою. Це збереже всі виплати й пільги, які належать російським військовослужбовцям, і захистить від можливого переслідування. Пропонуємо здатися в полон, попередньо обговоривши умови здачі з уповноваженими представниками українського командування”, — йдеться у повідомленні в офіційному Telegram-каналі проєкту “Хочу жити”.

Родич мобілізованого чи він сам, якщо хоче залишитися живим і не хоче скоювати злочини, може звернутися на “гарячу лінію” проєкту “Хочу жити”.

Читайте також: На тлі мобілізації в РФ різко зросла кількість звернень росіян на “гарячу лінію” для здачі в полон, — ГУР України

Прямий ефір