На тлі мобілізації в РФ різко зросла кількість звернень росіян на “гарячу лінію” для здачі в полон, — ГУР України

Ілюстративне фото: ukrinform.ru

Зростання кількості звернень від громадян РФ на “гарячі лінії” проєкту “Хочу жити” з питань здачі в полон спостерігається останніми тижнями у зв’язку з оголошенням у Росії часткової мобілізації. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив представник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України Андрій Юсов.

Він нагадав, що державний проєкт “Хочу жити” рятує життя росіянам, які не чинили злочинів проти мирного населення, а тому можуть здатися в полон в Україні та отримати гідне утримання згідно з Женевською конвенцією.

“Можемо констатувати, що після успішного українського наступу на Харківському напрямку був сплеск звернень щодо проєкту “Хочу жити”. Ну і, звісно, після так званої часткової мобілізації. Тоді почали дзвонити вже не просто солдати, які перебувають на території України в межах окупаційної армії, але й ті, яких або тільки мобілізували, вони всі на території Росії перебувають, або їхні родичі, або навіть люди, які підозрюють, що можуть бути мобілізовані, про всяк випадок уточнюють інформацію. Ось за кілька тижнів у нас уже понад 2 тисячі таких звернень. Також дуже активно звертаються мешканці окупованого Криму. Там багато людей з українськими паспортами, які кажуть: “У разі, якщо мене мобілізують та відправлять насильно в Україну, який алгоритм, що мені робити як громадянинові України?”… На ці питання приватно в проєкті “Хочу жити” дають відповіді. Тож це нормальна гарантія зберегти життя. Не бути гарматним м’ясом, зберегти гідність та не брати участь у воєнних злочинах”, — сказав Юсов.

Спікер розповів, що повістки в РФ видали 100 тисячам росіян, їх відразу відправлятимуть на фронт для комплектації тих частин, які вже були розбиті, зазнали великих втрат.

“І якщо вам пообіцяють під час мобілізації, що ви на фронт не йдете, ви охоронятимете ангари або займатиметеся ще якоюсь іншою діяльністю — це неправда, це обман для того, щоб зломити опір і люди просто погоджувалися на свою долю. Як тільки вони потрапляють на територію України, їх одразу відправляють у гарячі точки, де величезні втрати саме серед непідготовлених, погано підготовлених, погано складених частин, які складаються з мобілізованих”, — пояснив Юсов, звертаючись до громадян РФ.

Він також акцентував на низькому морально-психологічному стані серед росіян, які воюють в Україні. Зокрема, аудіоперехоплення свідчать, що російські окупанти скаржаться у розмовах із рідними на погане забезпечення, на некомпетентне командування, на те, що їх покинули, та на активні наступальні дії Збройних сил України.

Читайте також: Відправляють на забій без бронежилетів та касок, — Дикий про реалії мобілізації в РФ (ВІДЕО)

Нагадаємо, російський президент Володимир Путін 21 вересня оголосив про часткову мобілізацію в Росії.

Прямий ефір