Військові РФ стратили журналіста Макса Левіна після допитів і тортур – розслідування RSF

Російські окупанти стратили під Києвом українського журналіста Макса Левіна та його друга, солдата Олексія Чернишова. Експерти з організації “Репортери без кордонів” (RSF) повідомили, що вбивство було свідомим, сталося після допитів і тортур.

Такого висновку в організації дійшли після того, як у Києві з 23 травня до 4 червня побували слідчі.

Вони розслідували загибель журналіста. Згодом опублікували звіт з інформацією та доказами, що свідчать про те, що страта була свідомою. Також на основі зібраної інформації вдалося встановити хронологію подій.

10 березня Левін у лісі поблизу с. Мощун втратив свій безпілотник. Він повернувся на це місце за три дні, але росіяни вже окупували частину території. Попри ворожу місцевість, журналіст хотів повернути безпілотник, оскільки вважав останні знімки, зроблені ним, важливими”, – зазначили у RSF.

Фахівці організації наприкінці травня прибули на місце злочину. Обвуглений “Форд Маверік” Макса Левіна все ще там.

Експерти знайшли на місці кілька куль, гільзи та документи, що засвідчують особу Чернишова. Були й предмети, ДНК-сліди, що підтвердило:  поблизу місця вбивства побували російські військові. Деякі з доказів вилучили”.

Також фахівці знайшли кулю, яка, мабуть, і поцілила в Левіна.

Аналіз фотографій з місця злочину, зроблених на місці спостережень, та вилучених речових доказів чітко вказує на страту, якій, можливо, передував допит або навіть тортури“, – зазначив генеральний секретар RSF Крістоф Делуар, додавши, що організація боротиметься за те, щоб усі дізналися правду.

Читайте також:

Росіяни влаштовують витік газу в окупованому Луганську, щоб мобілізувати чоловіків — СБУ

У США запевнили, що НАТО захищатиме Литву в разі нападу РФ

Євросоюз визнає Україну та Молдову кандидатами у члени ЄС: проєкт рішення

Україна завоювала розум та почуття європейського народу, але інтерес до країни спадає – нардеп

Прямий ефір