Відновлення Київської області почалося з першого дня деокупації регіону — подробиці

Микола Бойко. Скріншот: uatv.ua

Понад 27 тис. об’єктів було зруйновано російською армією на Київщині: відновлення почалося з першого дня деокупації регіону. Про це сьогодні, 31 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів заступник голови Київської обласної державної адміністрації Микола Бойко.

“Це почалося перш за все, з комунікацій — це електропостачання, водопостачання, газопостачання, логістичні маршрути оновилися… Ми впродовж місяця робили переправи там, де зруйновані мости — хочу нагадати, 52 на Київщині. І ці темпи ми тільки нарощували й нарощували день за днем”, — сказав Бойко.

Він зазначив, що до процесу залучалося багато міжнародних фондів, волонтерських організацій, органи місцевого самоврядування, уряд.

“Зараз ми набрали певні темпи, ми рухаємося в позитивному напрямку для того, щоб якнайшвидше повернути людей до рідних осель, для того, щоб надати послуги якісні та відновити наш регіон”, — сказав Бойко.

Він додав, що в області зруйновано або пошкоджено понад 27 тисяч об’єктів, зокрема житлові багатоповерхові та приватні будинки, дитячі садки, школи, лікарні. Станом на сьогодні вдалося відновити 11 198 об’єктів, з яких приблизно тисяча багатоповерхових будинків, близько 9 тисяч будинків приватного сектору.

Бойко зазначив, що капітальне відновлення будинків — це тривалий і дорогий процес.

Уряди більш ніж 15 країн надають свою допомогу Київській області. Так, наприклад, у будівництві модульних містечок на деокупованих територіях лідером є Польща.

“Зараз 16 таких модульних містечок побудувала Польща… Також уряд Німеччини дуже залучений активно, уряд Великої Британії, уряди прибалтійських країн — наприклад, литовський уряд зараз відновлює школу в Бородянці, а також дитячий садок в Ірпені, — а також інші уряди інших країн. Понад 15 урядів, понад 15 країн залучено”, — сказав Бойко.

Читайте також: Президент Зеленський і лідери країн-союзників відвідали Бучу в річницю деокупації — усі подробиці та заяви (ВІДЕО)

Прямий ефір