Від 50 до 100 маріупольців щотижня продовжують пропадати в катівнях росіян, — Андрющенко

Ілюстративне фото: t.me/andriyshTime

Наразі в тимчасово окупованому Росією місті Маріуполі Донецької області понад 10 тисяч цивільних маріупольців заарештовано під час різного роду фільтраційних заходів. Щотижня від 50 до 100 маріупольців продовжують пропадати в катівнях росіян після арештів і різноманітних зачисток. Про це сьогодні, 6 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив радник Маріупольського міського голови Петро Андрющенко.

“В результаті варто зрозуміти, що це не може відбуватися безвідповідально і маріупольська реакція зокрема й така — реакція відплати і реакція боротьби. Тому що жодного іншого шляху, на жаль, окрім як військового щодо повернення і деокупації Маріуполя, щонайменше на горизонті, ми не бачимо”, — зазначив він.

За словами радника мера, родичам тих, хто зникає в катівнях Маріуполя і стає жертвою окупаційної “влади”, знайти їх узагалі практично неможливо.

“Тому що, якщо говорити про родичів, які перебувають безпосередньо на окупованій території, всі прекрасно розуміють сумну істину, що якщо ти починаєш активно шукати людей, які пропали після арешту, після фільтрації, то ти фактично стаєш наступним. Як знайти їх в інший спосіб — це питання для нас, на жаль, залишається без відповіді. Оскільки якщо те, що стосується українських військовополонених, тут є хоча б якась система і списки, то це ж відбувається так, що, в принципі, ніхто не знає навіть приблизного списку і точної кількості людей, яких було заарештовано. На якому етапі, де вони можуть перебувати”, — каже Андрющенко.

Він уточнив, що відомо лише те, що ще рік тому ці люди перебували, зокрема, на території Оленівки, в Донецьку і Макіївці в різних колишніх колоніях.

“Але після того, як почався більш-менш активний процес обміну військовополоненими, їх перестали тримати разом із військовополоненими і не тримають, за нашою інформацією, на території окупованої частини Донецької області. Їх утримують десь на території РФ, але це, відповідно, ускладнює пошук і пошук кінців — від чого треба відштовхуватися, щоб починати їх шукати. На жаль, скоріш за все, тільки після перемоги і деокупації, розгрому Росії ми зможемо знайти і повернути додому всіх своїх громадян”, — резюмував Петро Андрющенко.

Читайте також: 21 російський окупант перестав становити загрозу для України назавжди завдяки маріупольському спротиву, — Андрющенко

Як повідомлялося раніше, Російська Федерація утримує близько 25 тисяч українських цивільних полонених. Україні від початку створення координаційного штабу вдалося повернути 144 особи. Про це розповів уповноважений Верховної Ради із прав людини Дмитро Лубінець. Він уточнив, що процес порятунку цивільних осіб, які незаконно утримуються, ускладнюється тим, що їхній статус ніяк не визначений міжнародним гуманітарним правом.

Прямий ефір