Велика російська корупція прийшла на тимчасово окуповану територію України — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

“Глава” окупаційної “адміністрації” тимчасово захопленої РФ частини Запорізької області видав так званий “указ”, згідно з яким “адміністративним центром” регіону стає Мелітополь. Аналітики пов’язують це з тим, що Євген Балицький хоче замкнути на своєму рідному місті всі фінансові потоки з федерального бюджету. Корупція процвітає і в інших тимчасово окупованих Росією регіонах України, повідомляє FREEДОМ.

“Голові” окупаційної “адміністрації” тимчасово захопленої РФ частини Херсонської області Володимиру Сальдо є за що дякувати Москві. Мільярди доларів з російського бюджету течуть рікою в кишені місцевих афілійованих підрядників.

“Буде спрощений варіант реєстрації саме для наших територій. По грошах, коли я побачу ваші розрахунки, я думаю, що все буде вирішено. Грошей буде більше, ніж можливостей”, — сказав Сальдо.

Наприклад, можливості контролювати правий берег Херсонської області у російських військ немає, але гроші на нього з бюджету виділили. До того ж вже після деокупації цих територій Україною. Питання — куди підуть ці кошти? залишається відкритим. Але широка посмішка “голови” окупаційної “адміністрації” говорить сама за себе. Радості додає і фінансування нереалістичних проєктів. Так, окупанти заявляють про намір побудувати нове місто на Арабатській стрілці. Кошти розраховують отримати також і на будівництво дороги з тимчасово окупованого Генічеська до Харкова. Варто уточнити, що майже вся її протяжність контролюється Україною.

“Але я можу і далі сказати. Далі ця траса, яка проходить через Чонгар і далі йде в бік Генічеська і Мелітополя — вона продовжується на Харків і на Москву — це ще радянська дорога, яка була”, — заявив призначений РФ “голова” Херсонської “ВЦА”.

Схожі схеми працюють і на інших тимчасово окупованих територіях. Так, у сусідній Запорізькій області від 3 березня Мелітополь отримав статус “адміністративного центру”. Єдиним поясненням того, що відбувається, можуть бути особисті фінансові інтереси Балицького, кажуть експерти. Адже Мелітополь — вотчина Балицького: тривалий час він виконував функції так званого “смотрящого” за містом від нині забороненої української Партії регіонів, володів там підприємствами, добре знайомий із міським бізнесом і криміналом.

“І найголовніше, що було зроблено, як пролобіювали в Кремлі підписання указу про те, що Кремль дотуватиме, тобто Москва дотуватиме тимчасово окуповані території України до 2026 року. Тобто величезний потік грошових коштів йтиме на окуповані території і, відповідно, правлячі еліти матимуть намір їх просто дерибанити”, — коментує правозахисник, директор Інституту стратегічних досліджень та безпеки Павло Лисянський.

Водночас, додає Лисянський, “голови” окупаційних “адміністрацій” виконують суто номінальну роль в управлінні та розподілі коштів. Більшу частину “пирога” відкушують московські куратори: заступник голови уряду РФ Марат Хуснуллін і заступник керівника адміністрації президента Сергій Кирієнко, якому доручено курирувати окуповані території. А тому до великих проєктів з великим фінансуванням доступ отримують тільки свої.

“Чужинців там не буде. А ось ця ось назвемо її так російська окупаційна мафія нікого не допустить до розподілу цих грошей, які будуть заведені через федеральний бюджет. Хочу підкреслити, що все, що буде йти через федеральний бюджет, і там, у принципі, все розподілено, хто як контролює. Балицький, Сальдо, Пасічник — росіяни їх не бачать впритул”, — каже Лисянський.

Так, будівництво в Маріуполі — золоту жилу для корупції — курирує заступник міністра оборони Росії Тимур Іванов. Журналісти Фонду боротьби з корупцією опозиціонера Олексія Навального з’ясували, що це будівництво збагачує самого урядовця і його сім’ю.

“Ось договір на постачання мармуру на дачу. Тільки платить чомусь не Іванов або Данилович, а компанія “Альбатрос”. “Альбатрос” був заснований Дмитром Хавроніним. Він володіє компанією “Олимпситистрой”. Ось вручає медаль тому ж Фоміну і його партнеру Хавроніну. Тільки від початку будівництва в Маріуполі ці люди вже заробили понад 17 млрд рублів, і частина цих грошей, як ми дізналися, йде на оплату особистих рахунків сім’ї Іванова”, — йдеться в розслідуванні.

Разом із Росією на тимчасово окуповану територію України прийшла і велика корупція. Адже це стиль управління Путіна — дозволяючи красти і збагачуватися своїм урядовцям, він прагне їхньої лояльності, покірності та послужливості.

Читайте також: Мета росіян в Україні — зламати українську ідентичність через тортури, — Лисянський

Прямий ефір