Мета росіян в Україні — зламати українську ідентичність через тортури, — Лисянський

Одна з катівень, яку російські окупанти організували у Харківській області України. Фото: ukrinform.ua

Головна мета російських окупантів в Україні — це зламати українську ідентичність через тортури. Про це в прямому ефірі телеканалу FREEДОМ заявив правозахисник, директор Інституту стратегічних досліджень і безпеки Павло Лисянський.

“Коли люди хочуть робити хороше, вони створюють структури для благої справи, наприклад, Міжнародна організація ООН або Червоний Хрест. Коли люди приходять із війною, захоплюють територію, вбивають мирних жителів, то, звичайно, вони хочуть знищити українську ідентичність. І для цього їм потрібні організації тортурні — Управління виконання покарань на тимчасово окупованих територіях”, — сказав він.

За словами правозахисника, починаючи з 2014 року українська армія, звільняючи раніше окуповані території Луганської та Донецької областей, знаходила багато катівень, де росіяни знущалися з місцевого населення.

“Зараз, коли частина території залишається під контролем окупантів, звичайно, вони організували там катівні. Як ми повідомляли, у Мелітополі, на атомній електростанції в Запорізькій області теж є такі катівні… Тобто головне — це знищити українську ідентичність, а для цього необхідно ламати людей і морально, і фізично”, — наголосив він.

Лисянський зазначив, що в російському Управлінні виконання покарань є спецпідрозділи, для роботи в яких росіян навчали професійно катувати людей.

“Це російські окупанти у всіх фарбах, їхня головна мета: знищення української ідентичності, щоб зламати людину, щоб вона відмовилася від українського громадянства, щоб сказала, що ненавидить Україну. За нашою інформацією, у них це не виходить: люди навіть крізь тортури кричать: “Слава Україні!” Ми пам’ятаємо, як поводилися в полоні азовці й ті, кого ми звільнили, вони це все розповідають. Усіх окупантів, які робили ці злочини, поіменно ідентифікують і їх покарають”, — акцентував Павло Лисянський.

Читайте також: Ґвалтівники та мародери правлять на захоплених землях України, — Зеленська

Прямий ефір