Держсекретар США анонсував онлайн-платформу для фіксації воєнних злочинів РФ в Україні

Державний департамент США створить програму зі збирання, аналізу та надання широкого доступу до доказів воєнних злочинів та інших злочинів, скоєних солдатами країни-агресора РФ на території України. Програма дістала назву Conflict Observatory (“Обсерваторія конфліктів”).

“Нова “Обсерваторія конфліктів” збиратиме та висвітлюватиме відкриті докази воєнних злочинів, скоєних Росією, та інших злочинів, скоєних в Україні. Ми підтримуємо низку ініціатив щодо документування злочинів та притягнення винних до відповідальності”, – написав держсекретар США Ентоні Блінкен у Twitter.

“Програма передбачає  документування, перевірку та поширення свідчень з відкритих джерел про дії російських сил під час жорстокої війни, розпочатої  президентом Путіним. “Обсерваторія конфліктів” аналізуватиме та зберігатиме загальнодоступну та комерційно доступну інформацію, зокрема  супутникові знімки та інформацію, що поширюється через соціальні мережі, відповідно до міжнародних правових стандартів, для використання у поточних та майбутніх механізмах підзвітності. Це передбачає підтримання суворих процедур ланцюжка надання свідчень і доказів для майбутніх цивільних та кримінальних судових процесів у відповідних юрисдикціях”, – йдеться у повідомленні на сайті Держдепу.

При цьому онлайн-платформа публічно публікуватиме документацію Conflict Observatory, щоб допомогти спростувати зусилля Росії з дезінформації та пролити світло на скоєні зловживання. Програма створюється за початкових інвестицій у $6 млн, а в майбутньому фінансування надходитиме від Європейської ініціативи демократичної стійкості (EDRI).

“Ця нова програма спостереження за конфліктами є частиною низки зусиль уряду США як на національному, так і на міжнародному рівнях, спрямованих на забезпечення відповідальності за жахливі дії Росії в майбутньому”, – наголосили у Держдепі США.

“Обсерваторія конфліктів” – це спільний проєкт, Esri (компанія з географічних інформаційних систем), лабораторії гуманітарних досліджень Єльського університету, Смітсонівської ініціативи з порятунку культури та PlanetScape Ai.

“Уряд США також надав цьому проєкту комерційні супутникові знімки. Ми очікуємо, що інші міжнародні партнерські організації долучається до реалізації програми. Звіти й аналізи будуть доступні онлайн на веб-сайті ConflictObservatory.org”, – йдеться у прес-релізі Держдепу.

Нагадаємо, президент Франції Емманюель Макрон у телефонній розмові 17 травня підтвердив своєму українському колезі Володимиру Зеленському, що заявку України на членство у Європейському Союзі розглянуть на засіданні Євроради у червні.

“Л/ДНР” — не єдині: як, де і навіщо Росія спонсорує сепаратизм

МАГАТЕ спрямує на Чорнобильську АЕС місію з безпеки найближчими тижнями

Читайте також: Замглави фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA розповіла, що Україна розраховує скористатися програмами ЄС ще до вступу до Союзу

Прямий ефір