Валентина Максимчук розповіла про вирощування гусей в екологічно чистих умовах (ВІДЕО)

Скрін з відео

У селі Денихівка Київської області майже кожна сім’я тримає гусей. Ось і директор фермерського господарства Валентина Максимчук вирішила, що розведення гусей – чудова ідея для бізнесу.

“Я народилася в селі, як і мої батьки, мама пропрацювала 30 років у господарстві, а тато – понад п’ятдесят. Хочу продовжувати їхню справу. Завжди з батьками ходила на ферму, допомагала їм. Мені було цікаво, і я вирішила, що повинна жити тільки в селі. Скільки себе пам’ятаю, у нас були гуси, тому я вирішила займатися ними й надалі”, – згадує фермер.

Зараз у господарстві Валентини Максимчук працює 40 осіб. Директор стверджує, що їй подобається тут працювати, вирішувати проблеми людей. Фермерка наголошує, що її мета – створити найкращі умови для своїх працівників.

Вирощуванням гусей вона займається вже 3 роки.

“Гусак адаптований до нашого клімату, добре переносить зиму. До 30 градусів морозу птах витримує, не надто вимогливий до кормів, любить багато купатися”, – ділиться досвідом Валентина.

Зараз на фермерському господарстві налічується тисяча гусей породи велика сіра.

Директор зазначає, що гусак більше пасеться і менше споживає кормів, на відміну від качки, наприклад.

“Ми розводимо птицю в екологічно чистій місцевості на чистих кормах, які самі й вирощуємо, тому наш продукт абсолютно безпечний”, – зауважує пані Валентина.

Максимчук має великі плани розвитку свого бізнесу. Планує реалізовувати молодняк у кількості понад 12 тисяч голів, почати займатися виробництвом фуа-гра.

У свою чергу, експерти відзначають, що виробництво фуа-гра є прибутковим напрямом з точки зору орієнтації на експорт, зовнішні ринки.

Валентина впевнена, що займається потрібною справою, і вважає себе щасливою людиною.

“Я вибрала таку професію, тому що мені хочеться бачити, як росте рослина, тварина – мені це подобається. Працювати в полі, на свіжому повітрі, з людьми. Рада, що люди задоволені нашою продукцією, що вона піде їм на користь. Українці дуже працьовиті, цим можна пишатися. Я рада, що народилася в Україні, я її дуже люблю. У нас гарна природа, ми багаті й морями, і горами, й зеленню, і повітрям. Для повного щастя більшого й не треба!”, – підсумувала фермер.

Більше випусків програми “Моя земля” дивіться за посиланням.

Прямий ефір