Передача Україні коштів РФ: чотири механізми назвав Бураковський

Ігор Бураковський. Скріншот: uatv.ua

Україна поки що не отримала від партнерів заморожені російські кошти, але на Заході над цим активно працюють. Вносяться корективи до законодавства, а також опрацьовуються механізми, за яких Росія не змогла б повернути назад відібрані гроші. Варіантів передачі коштів є кілька, заявив в ефірі телеканалу FREEДОМ голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський.

“Варіант перший — це використання приватних активів. Ухвалено рішення США про передачу приблизно 5 млн доларів заморожених активів російського олігарха Малофєєва. Далі обговорюється три варіанти: повністю передати Україні всі заморожені активи з усіма наслідками, що звідси випливають. Другий варіант, що вже починає реалізовуватися, це бельгійський варіант, коли кошти від оподаткування доходів, отриманих від російських активів, передаються Україні. І варіант, який, власне, обговорюється сьогодні — гроші Російської Федерації, які перебувають на рахунках, приносять прибуток і ці відсотки передаються Україні”, — розповів Бураковський.

Він зазначив, що союзники України використовуватимуть усі доступні механізми.

“Сьогодні і Європейський Союз, і Сполучені Штати Америки дуже змінили свою тональність. Вони говорять про те, що відновлення України не повинно проводитись виключно за кошти західних платників податків. Росія має заплатити. Ось мені здається, це послання, власне, і формує відповідну політику”, — розповів Бураковський.

Читайте також: Активи РФ працюватимуть на ЗСУ — ініціативи партнерів України (ВІДЕО)

Прямий ефір