В ООН підтвердили продовження зернової ініціативи — заява

ООН. Фото: e-cis.info

Продовження угоди щодо експорту українського зерна морем підтвердили в Організації Об’єднаних Націй, повідомляє FREEДОМ із посиланням на заяву ООН.

“Чорноморську зернову ініціативу, підписану в Стамбулі 22 липня 2022 року, продовжено. Ініціатива дозволяє полегшити безпечне судноплавство для експорту зерна та пов’язаних із ним продуктів харчування та добрив, включаючи аміак, із певних морських портів України”, — йдеться в повідомленні ООН.

Там також зазначається, що протягом перших двох термінів дії угоди близько 25 млн метричних тонн зерна та продуктів харчування було переміщено до 45 країн, що допомогло знизити світові ціни на продовольство та стабілізувати ринки.

В Організації подякували владі Туреччини за дипломатичну і операційну підтримку зернової ініціативи.

Продовження зернової угоди також привітала посол США в Україні Бріджит Брінк.

“Приємно бачити, що цю життєво важливу ініціативу продовжено ще на 120 днів, щоб українське зерно продовжувало розходитися по всьому світу”, — написала Бріджит Брінк у Twitter.

Нагадаємо, 18 березня віцепрем’єр-міністр з відновлення України — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков повідомив про продовження зернової ініціативи на 120 днів.

Прямий ефір